Sociální sítě | Twitter

Twitter spustil vlastní skupiny. V Komunitách můžete diskutovat o hvězdách, psech nebo teniskách

Krátce poté, co Twitter spustil svou dlouho očekávanou funkci Super Follow, začal testovat další novinku. Na své sítí povolí zakládání specializovaných diskuzních kruhů, ve kterých si lidé mohou povídat o určitých tématech, aniž by svými tweety obtěžovali všechny své sledující. Nástroj se jmenuje Komunity a funguje podobně jako Skupiny na Facebooku nebo jednotlivá fóra na Redditu.

Hlavním cílem Komunit je udělat Twitter o něco srozumitelnější pro nováčky, kteří se v první moment nedokážou na síti pořádně zorientovat v množství nejrůznějších příspěvků. A také pro osoby, kteří mají třeba nějaký zájem, ale nechtějí jej sdílet se všemi lidmi, kteří odebírají jejich tweety. Komunity jsou proto zaměřeny vždy pouze na jedno téma a co se v nich odehraje, v nich také zůstane.

Twitter už nyní povoluje sledování jen určitého druhu diskuzí, a to pomocí funkce Témat. Ale pořád to je pouhý výběr tweetů o nějaké záležitosti, na které je možné reagovat jen veřejně. V Komunitách bude oproti tomu možné navázat intimní diskuze, což sebou ale nese i určitá rizika, například že se uživatelé vzájemně začnou usvědčovat v nepravdách. Stačí se podívat na Facebook, jak se jeho Skupiny staly semeništěm dezinformací.

Twitter ale tvrdí, že je na to připraven. Každá Komunita bude mít moderátora, jenž bude prověřen přímo sítí a který bude nastavovat konkrétní pravidla pro každý diskuzní kroužek. Má rovněž důležitou pravomoc odesílat lidem pozvánky - připojení ke Komunitám je v současnosti jen na pozvánky.

Diskuze si ovšem můžete zobrazit i bez členství, jen se jich nebudete moci účastnit. Twitter zatím nespecifikoval, jestli Komunity budou navždy veřejné, nebo bude existovat možnost nastavit je také jako soukromé. Vše je teprve v testu, proto Komunity aktuálně mohou zakládat jen lidé v USA, připojit se ale mohou uživatelé celosvětově.

Twitter sám předpřipravil několik okruhů, o kterých si myslí, že by mohly lidi zajímat. Dostupné už by tak měly být Komunity například o psech, pleťové kosmetice, astronomii nebo teniskách.

Diskuze (1) Další článek: Salvador je první zemí, která zavedla bitcoin jako národní měnu. Sekunduje americkému dolaru

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, USA, Twitter, Reddit, Pes, Téma, Topics, Super Follow, Teniska, Hvězda, Top Product, Tweet, Komunita