Krátce poté, co Twitter spustil svou dlouho očekávanou funkci Super Follow, začal testovat další novinku. Na své sítí povolí zakládání specializovaných diskuzních kruhů, ve kterých si lidé mohou povídat o určitých tématech, aniž by svými tweety obtěžovali všechny své sledující. Nástroj se jmenuje Komunity a funguje podobně jako Skupiny na Facebooku nebo jednotlivá fóra na Redditu.
Hlavním cílem Komunit je udělat Twitter o něco srozumitelnější pro nováčky, kteří se v první moment nedokážou na síti pořádně zorientovat v množství nejrůznějších příspěvků. A také pro osoby, kteří mají třeba nějaký zájem, ale nechtějí jej sdílet se všemi lidmi, kteří odebírají jejich tweety. Komunity jsou proto zaměřeny vždy pouze na jedno téma a co se v nich odehraje, v nich také zůstane.
Twitter už nyní povoluje sledování jen určitého druhu diskuzí, a to pomocí funkce Témat. Ale pořád to je pouhý výběr tweetů o nějaké záležitosti, na které je možné reagovat jen veřejně. V Komunitách bude oproti tomu možné navázat intimní diskuze, což sebou ale nese i určitá rizika, například že se uživatelé vzájemně začnou usvědčovat v nepravdách. Stačí se podívat na Facebook, jak se jeho Skupiny staly semeništěm dezinformací.
Twitter ale tvrdí, že je na to připraven. Každá Komunita bude mít moderátora, jenž bude prověřen přímo sítí a který bude nastavovat konkrétní pravidla pro každý diskuzní kroužek. Má rovněž důležitou pravomoc odesílat lidem pozvánky - připojení ke Komunitám je v současnosti jen na pozvánky.
Diskuze si ovšem můžete zobrazit i bez členství, jen se jich nebudete moci účastnit. Twitter zatím nespecifikoval, jestli Komunity budou navždy veřejné, nebo bude existovat možnost nastavit je také jako soukromé. Vše je teprve v testu, proto Komunity aktuálně mohou zakládat jen lidé v USA, připojit se ale mohou uživatelé celosvětově.
Twitter sám předpřipravil několik okruhů, o kterých si myslí, že by mohly lidi zajímat. Dostupné už by tak měly být Komunity například o psech, pleťové kosmetice, astronomii nebo teniskách.