Sociální sítě | Web | Twitter

Twitter spouští Super Follows – sledování za měsíční předplatné. Vydělají tvůrce, síť, Google i Apple

Sociální síť Twitter neustále hledá další cesty, jak monetizovat svou platformu. Po reklamách umísťovaných mezi příspěvky, přišla v červnu tohoto roku s předplatným Twitter Blue. Aktuální novinka Super Follows má na bleděmodrou sociální síť přivést zajímavé tvůrce obsahu, kterým budou jejich sledující platit.

Hned v úvodu je nutné podotknout, že novinka je v tuto chvíli dostupná pouze v aplikaci Twitter pro zařízení s operačním systémem iOS. Navíc je zatím omezená pouze na uživatele ze Spojených států a Kanady.

Super sledování

Funkce, která byla poprvé odhalena v únoru tohoto roku, umožní uživatelům přihlásit se k odběru oblíbených účtů za měsíční předplatné výměnou za exkluzivní obsah. Pro tvůrce je Super Follows dalším nástrojem v nově vznikající mozaice možností monetizace napříč sociálními platformami.

Majitelé způsobilých účtů si mohou nastavit cenu za předplatné, přičemž si mohou účtovat 2,99, 4,99, nebo 9,99 dolaru měsíčně (tj. cca 66, 110, nebo 220 Kč). Mohou se pak rozhodnout, že některé tweety budou určené pouze předplatitelům, zatímco běžnými příspěvky mohou nadále oslovovat svou neplatící základnu sledujících.

Platící odběratelé budou označeni speciálním odznakem „Super Follower“, který je v moři tweetů odliší od neplatících sledujících. Majitel účtu tak bude moci přednostně komunikovat s uživateli, kteří se rozhodli ho finančně podpořit. U účtů, jež mají zapnutou funkci Super Follows, se tato možnost zobrazí v podobě výrazného tlačítka na profilové stránce.

Možnost monetizace příspěvků zatím nebude k dispozici všem – prozatím se jedná pouze o jakousi přihlášku na čekací listinu. Aby měl uživatel nárok na zapnutí funkce Super Follows, musí mít nejméně deset tisíc sledujících a alespoň 25 tweetů za poslední měsíc.

Peníze půjdou tvůrci, Twitteru, Googlu i Applu

Uživatelé aplikace Twitter pro iOS v USA a Kanadě mohou „super sledovat“ vybrané účty. V příštích týdnech se tato možnost rozšíří na další uživatele po celém světě. Na straně tvůrců je zpeněžování prozatím povoleno pouze v systému iOS, nicméně brzy by mělo být dostupné i na Androidu.

Twitter uvádí, že příjmy ze Super Follows budou podléhat standardním (poněkud kontroverzním) 30% poplatkům za nákupy v aplikacích, které vybírají společnosti Apple a Google. Twitter si do příjmu prvních 50 000 dolarů bude brát pouze 3% podíl z výdělků. Jakmile účet dosáhne 50 000 dolarů, začne si Twitter strhávat 20 % z výdělku.

Super Follows není prvním experimentem Twitteru v oblasti monetizace. V květnu představil aplikaci Tip Jar, která umožňuje účtům přijímat jednorázové platby prostřednictvím integrace s aplikací Cash App a dalšími platebními platformami. Test je prozatím omezen na množinu účtů vybraných „tvůrců, novinářů, odborníků a neziskových organizací“.

Dát uživatelům možnost zpoplatnit prémiový obsah je pro Twitter významný krok do prostoru kreativních tvůrců. Stále více platforem přidává nástroje, které umožňují jejich uživatelům vydělávat si tvorbou obsahu – v ideálním případě si je udržet a generovat přitom i vlastní příjmy.

Váš názor Další článek: Astronomové v dávném vesmíru vystopovali zárodek kupy galaxií

Témata článku: Google, Apple, Sociální sítě, Web, Android, Mobilní aplikace, Twitter, USA, Sledování, Předplatné, Kanada, Uživatelé, Tip Jar, Účet, Super Follows, Tvůrce, Měsíční předplatné, Telefony s Androidem na Heureka.czQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

** Letošní olympiáda může být pro samotné sportovce velkou hrozbou ** Mimo pandemie se musí obávat i o sledování na každém kroku ** Čína monitoruje internetový i mobilní provoz

Martin Chroust
ŠpionážSoukromíČína
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Dead Drops: Nejpomalejší internet na světě je připravený pro planetu po apokalypse

Dead Drops: Nejpomalejší internet na světě je připravený pro planetu po apokalypse

** V roce 2010 se začala rodit síť mrtvých schránek Dead Drops ** Byly jich tisíce, časem se na ně ale zapomnělo ** Vypravili jsme se ke schránce č. 595, která funguje dodnes

Jakub Čížek
ZajímavostiÚložiště
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix