Sociální sítě | Twitter | Mobilní aplikace

Twitter se opičí po Instagramu – přichází s příběhy, které označuje jako Fleets

Sociální síť Twitter přichází s novinkou, která možná bude mnohými „skalními uživateli“ vnímána jako přinejmenším kontroverzní. Po vzoru Facebooku, Instagramu a dalších platforem totiž nově nabízí možnost publikovat časově omezené příspěvky – obdobu příběhů, které označuje jako Fleets.

Slovo „fleet“ má v angličtině několik významů. Jako podstatné jméno slouží k označení flotily či loďstva. Twitter ho však patrně míní jako přídavné jméno „rychlý“ či „svižný“, případně sloveso „mihnout se“. To má vyjadřovat pomíjivost takto publikovaných příspěvků.

Budeme „flítovat“?

Twitter začal testovat funkci dočasných příspěvků v březnu tohoto roku. Nyní ji hodlá zpřístupnit všem uživatelům s tím, že příběhy budou viditelné v horní části aplikace nad časovou osou. Podobně, jako u jiných platforem, jde o způsob, jak přimět uživatele k pravidelné konzumaci obsahu – fleety totiž po 24 hodinách automaticky zmizí.

Nutno říci, že fleety jdou do značné míry proti základní filozofii Twitteru – nebude je možné označit srdíčkem, sdílet dál (retweetovat) ani komentovat. Jediným možným způsobem interakce bude v tomto případě odpověď prostřednictvím přímé zprávy.

Twitter uvedl, že při testování v Brazílii, Itálii, Indii a Jižní Koreji tato funkce „pomohla lidem cítit se pohodlněji při sdílení osobních a neformálních myšlenek, názorů a pocitů“. Na základě výsledků doufá, že spolu se širší dostupností poroste ze strany uživatelů také zájem o tento způsob vyjádření. Spoléhá na nové uživatele, kteří tak dostanou jednodušší způsob, jak sdílet své příspěvky.

Příběhy na Twitteru

Fleety lze například použít pro zveřejnění krátkodobých statusů typu „právě jsem zde a dělám to a tamto“ či okamžitých myšlenek, jež nemají dlouhodobou hodnotu. Vyhovovat mohou uživatelům, kterým nezáleží na počtu získaných srdíček a retweetů.

V rámci příběhu je možné publikovat text, reakci na nějaký tweet, fotografie a video. Samozřejmě nemůže chybět nablýskaná grafika – fleety půjde vyšperkovat různými možnostmi pozadí a textu. V budoucnosti je plánováno přidání podpory samolepek a živého vysílání.

Funkce publikování dočasných příběhů je uvolňována postupně, aktuálně tedy není dostupná všem. V následujících dnech ji dostanou všichni uživatelé mobilní aplikace Twitter pro operační systémy Android a iOS.

Diskuze (2) Další článek: Google Pay se změní na centrum všech financí, firma chystá i bankovní účty Plex

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Android, iOS, Instagram, Twitter, Mobilní aplikace, Jižní Korea, Indie, Itálie, Brazílie, Srdíčko, Příspěvek, Platforma, Fleets, Uživatelé, Příběh


Určitě si přečtěte

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 87

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači