Sociální sítě | Mobilní aplikace | Twitter

Twitter se opičí po Instagramu – přichází s příběhy, které označuje jako Fleets

Sociální síť Twitter přichází s novinkou, která možná bude mnohými „skalními uživateli“ vnímána jako přinejmenším kontroverzní. Po vzoru Facebooku, Instagramu a dalších platforem totiž nově nabízí možnost publikovat časově omezené příspěvky – obdobu příběhů, které označuje jako Fleets.

Slovo „fleet“ má v angličtině několik významů. Jako podstatné jméno slouží k označení flotily či loďstva. Twitter ho však patrně míní jako přídavné jméno „rychlý“ či „svižný“, případně sloveso „mihnout se“. To má vyjadřovat pomíjivost takto publikovaných příspěvků.

Budeme „flítovat“?

Twitter začal testovat funkci dočasných příspěvků v březnu tohoto roku. Nyní ji hodlá zpřístupnit všem uživatelům s tím, že příběhy budou viditelné v horní části aplikace nad časovou osou. Podobně, jako u jiných platforem, jde o způsob, jak přimět uživatele k pravidelné konzumaci obsahu – fleety totiž po 24 hodinách automaticky zmizí.

Nutno říci, že fleety jdou do značné míry proti základní filozofii Twitteru – nebude je možné označit srdíčkem, sdílet dál (retweetovat) ani komentovat. Jediným možným způsobem interakce bude v tomto případě odpověď prostřednictvím přímé zprávy.

Twitter uvedl, že při testování v Brazílii, Itálii, Indii a Jižní Koreji tato funkce „pomohla lidem cítit se pohodlněji při sdílení osobních a neformálních myšlenek, názorů a pocitů“. Na základě výsledků doufá, že spolu se širší dostupností poroste ze strany uživatelů také zájem o tento způsob vyjádření. Spoléhá na nové uživatele, kteří tak dostanou jednodušší způsob, jak sdílet své příspěvky.

Příběhy na Twitteru

Fleety lze například použít pro zveřejnění krátkodobých statusů typu „právě jsem zde a dělám to a tamto“ či okamžitých myšlenek, jež nemají dlouhodobou hodnotu. Vyhovovat mohou uživatelům, kterým nezáleží na počtu získaných srdíček a retweetů.

V rámci příběhu je možné publikovat text, reakci na nějaký tweet, fotografie a video. Samozřejmě nemůže chybět nablýskaná grafika – fleety půjde vyšperkovat různými možnostmi pozadí a textu. V budoucnosti je plánováno přidání podpory samolepek a živého vysílání.

Funkce publikování dočasných příběhů je uvolňována postupně, aktuálně tedy není dostupná všem. V následujících dnech ji dostanou všichni uživatelé mobilní aplikace Twitter pro operační systémy Android a iOS.

Diskuze (2) Další článek: Google Pay se změní na centrum všech financí, firma chystá i bankovní účty Plex

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Android, Mobilní aplikace, Twitter, iOS, Instagram, Jižní Korea, Indie, Itálie, INS, Srdíčko, Fleets, Příspěvek, Platforma, Příběh, Uživatelé, Top Product, Brazílie, Telefony s Androidem na Heureka.czKvůli této unikátní funkci jsme si málem ukroutili ruku. Čím nás uchvátilo vzácné Vivo X70 Pro+?

Kvůli této unikátní funkci jsme si málem ukroutili ruku. Čím nás uchvátilo vzácné Vivo X70 Pro+?

** Vivo X70 Pro+ je špičkový telefon s prvotřídní výbavou i fotoaparátem ** Ten se kromě značky Zeiss může chlubit i gimbalovou stabilizací ** Telefon se u nás bohužel neprodává

Martin Miksa
Čtyřnásobný fotoaparátZeissPreviewVideo
České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Velký srovnávací test 11 procesorových chladičů

Velký srovnávací test 11 procesorových chladičů

Výběr chladiče na procesor se často podceňuje, přestože má přímý vliv na výkon a často bývá nejhlučnější komponentou sestavy. V tomto testu naleznete nejlepší a nejvýhodnější vzduchové chladiče současnosti.

Jan Pánek
ChladičSrovnáníTesty
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Zpátky ve hře. Test procesoru  Intel Core i9-12900K

Zpátky ve hře. Test procesoru Intel Core i9-12900K

Procesory Intelu pro stolní počítače si po drobném zaváhání znovu uzmuly výkonnostní prvenství ve hrách i aplikacích náročných na výpočetní jádra.

Adam Vágner
ProcesoryTestyIntel
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko