Twitter

Twitter pracuje na nové funkci Flock, umožní sdílet tweety jen vybraným lidem 

Spousta lidí na sociálních sítích řeší, jak od sebe odtrhnout své profesní a soukromé okolí. Každý k tomu přistupuje jinak, nejčastěji tím, že pracovní lidi si drží na jedné síti a druhé na další. Twitter ale nechce, abyste někam byť jen částečně utíkali, pracuje tak nové funkci jménem Flock, která umožní sdílet tweety jen vybraným lidem. Pokud to zní povědomě, totožnou funkci má Instagram.

Na Instagramu vychytávku najdete pod jménem „Blízcí přátele“, jednoduše si v ní navolíte okruh lidí, pro které chcete, aby konkrétní příspěvky byly sdíleny. Možností, jak něco podobného využít, je celá řada, ale vždy jsou to situace, kdy před někým ze svých sledujících potřebuje něco ukrýt. Třeba před svým šéfem. 

Na Twitteru to bude stejné, jen se funkce bude jmenovat Flock (v češtině lze přeložit jako stádo, ale to má nevhodné konotace). Síť na ní pracuje již od minulého července, tehdy však nebylo známo vůbec nic, dokonce se jí i říkalo jinak – přátelé, kterým důvěřuji (Trusted Friends).

Nové detaily nyní odhalil reverzní inženýr Alessandro Paluzzi, našel kód, jenž potvrzuje, že Twitter novinku skutečně chystá a že ji přejmenoval. Flock podle něj umožní sdílet vybrané tweety pro až 150 osob, pro které se vytvoří jakási alternativní zeď. Možnost výběru okruhu přátel bude u každého příspěvku. Uživatelé si také budu moci nastavit, zda budou chtít, aby se jím tweety od lidí z Flock objevovaly na vrcholu zdi. 

Důležitý poznatek rovněž je, že jakmile někoho ze svého seznamu odstraníte, žádné upozornění mu nepřijde. Naopak když si ho přidáte, upozornění dostane. 

Samozřejmě je možné, že až bude Flock hotový, některé detaily se změní, ale už teď lze odhadnout, že to bude populární funkce, představuje elegantní a nejméně násilně řešení pro dělení publika. Na Instagramu také byla okamžitým hitem. 

Váš názor Další článek: Vyšel macOS 12.2. Apple lepil díry, ale slibovanou funkci stále nepřinesl

Témata článku: Sociální sítě, Twitter, Instagram, Stádo, Flock, Tweet, Vybraný člověk, Alessandro Paluzzi, Nová funkce, Přítel, Funkce