Twitter

Twitter je definitivně pryč. Muskova sociální síť už používá novou adresu x.com

Proces přeměny Twitteru na X započatý loni v srpnu pomalu finišuje. Postupně se měnilo jméno, název aplikace i používané termíny jako tweetování, ale síť pořád běžela na původní adrese twitter.com. Ode dneška se automaticky přesměrovává na x.com. Sám Elon Musk potvrdil, že všechny klíčové systémy už používají novou URL.

Síť X také pomocí banneru upozorňuje uživatele, že se mění adresa, avšak nastavení soukromí a ochrana osobních údajů zůstávají stejné.

Na stránkám sociální sítě možná ještě zůstanou nějaké zmínky týkající se Twitteru, půjde však o výjimky či přehlédnutí. Ještě nedávno například portál pro vývojáře pracoval s názvy jako Twitter Developer Platform nebo Twitter API, ale provozovatelé již upravili jména i na těch místech.

image.png

S adresou X.com Musk pracoval od konce roku 1999, kdy v USA založil stejnojmennou finanční službu, z níž se o pár měsíců později stal PayPal. Musk z firmy odešel v roce 2002, kdy ji koupil eBay. Díky akvizici si sám přišel na 100 milionů dolarů, které pak použil na rozjezd SpaceX. A v roce 2017 pak od PayPalu atraktivní doménu X.com znovu odkoupil a čekal šest let, než ji znovu nějak využil.

Zvláštní přesměrování 302 Found

Při přesměrování z domény twitter.com na x.com posílá server klientovi HTTP kód 302 Found. Ten by se měl podle normy používat jen pro dočasné přesměrování, takže třeba vyhledávače by mohly podobnou změnu ignorovat a ve svých databázích nadále držet adresy „twitter.com/…“

d4420261-7ded-4711-a9ae-36e6bce07a00
Pokud na server x.com dorazíte z domény twitter.com, odpovoví vám stavovým kódem 302 protokolu HTTP. Níže v odpovědi (HTTP hlavička Location) je nová adresa, na kterou poté prohlížeč automaticky přejde

Pokud chce dát server klientovi najevo, že došlo k definitivní a trvalé změně adresy, slouží k tomu v odpovědi HTTP spíše kód 301 Moved Permanently.

Diskuze (11) Další článek: Test OLED monitoru MSI MPG 271QRX. Má stejný panel jako Alienware, ale je o 5 tisíc dražší. Řekneme vám proč

Témata článku: , ,