Sociální sítě | Internet | Twitter

Twitter nově umožňuje odstraňovat sledující bez nutnosti jejich blokování

Twitter nově umožňuje odstraňovat sledující bez nutnosti jejich blokování

Twitter přichází s další snahou o kultivaci ekosystému. Počínaje tímto týdnem dostávají uživatelé možnost spravovat seznam sledujích/followerů. Nejzásadnější je, že ze seznamu mohou kohokoli odebrat.

7. září oznámil Twitter Support, že testuje ve webové aplikaci možnost odstraňovat sledující uživatele. Zprávu doprovodil dvěma obrázky, přičemž ze druhého vyplývá, že odstraněnému nic nebrání v tom, aby opět začal daného uživatele sledovat.

Vyhazov sledujících

Možnost odstraňovat sledující je postupně aktivována všem uživatelů a zatím je k dispozici pouze ve webové aplikaci. Stačí přejít na svůj profil a klepnout na odkaz Sledujících. Tím se zobrazí přehled všech účtů, které vás sledují. V nabídce pod třemi tečkami je pak možnost Odebrat tohoto sledujícího.

Klepněte pro větší obrázek 
Odebrat tohoto sledujícího

Pokud se rozhodnete nějakého uživatele odebrat ze seznamu sledujících, je nutné to ještě potvrdit klepnutím na tlačítko Odstranit. Dialogové okno přitom informuje, že „Uživatel bude odebrán z vašich sledujících a Twitter mu o tom nepošle žádné oznámení. V budoucnu vás bude moct začít znovu sledovat.“

Klepněte pro větší obrázek 
Potvrzení odebrání

Některé zahraniční zdroje označují novou možnost jako „měkké blokování“ s tím, že se jedná o mírnější variantu, než je úplné zablokování či dokonce nahlášení účtu. Dosud bylo možné dosáhnout v podstatě téhož zablokováním a následným odblokováním účtu nevítaného uživatele.

Měkčí než blokování

Dosavadní možnost někoho zablokovat zajišťuje, že uživatel pod svými tweety neuvidí komentáře blokovaného uživatele a zablokovaný nebude (pokud je přihlášen pod svým účtem) moci zobrazovat příspěvky blokujícího. Zablokovaný však může snadno zjistit, že byl zablokován – stačí mu otevřít profil uživatele, kde se dočte, že „tato osoba vás zablokovala“.

V případě odstranění ze seznamu sledujících není uživatel na tuto skutečnost nijak upozorňován. Pokud si otevře profil, z jehož sledování byl majitelem odebrán, tak zjistí pouze to, že ho nesleduje. Nic mu ale nebrání v tom, aby ho opět začal sledovat.

Novinka je zaváděna postupně, takže může nějakou dobu trvat, než se dostane ke všem uživatelům. Zatím to vypadá, že funkce odstraňování sledujících není k dispozici v aplikacích pro mobilní zařízení. Lze ale předpokládat, že se později objeví i zde.

Minulý týden Twitter uvedl, že testuje funkci, která má minimalizovat „nezdravé“ konverzace přidáním prohlášení o vyloučení odpovědnosti. Toto zřeknutí se odpovědnosti se má objevovat ve formě banneru s nápisem „Pozor!“, za kterým následuje text „Konverzace, jako je tato, mohou být vypjaté“.

Váš názor Další článek: Twitter testuje nový způsob přepínání mezi nejnovějšími a nejzajímavějšími příspěvky

Témata článku: Sociální sítě, Internet, Web, Twitter, Síť, Obrázek, Nutnost, Profil, Blokování, Účet, Twitter Support, Webová aplikace, Seznam, UživateléRockstar v remasterech GTA Trilogy zapomněl i ovládací prvky pro dotykové obrazovky

Rockstar v remasterech GTA Trilogy zapomněl i ovládací prvky pro dotykové obrazovky

Další týden a další věc, která se do finálních remasterů trojice dílů GTA neměla dostat.

Martin Nahodil
GTAKomentář
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami