Twitter | Podvod

Twitter byl napaden. Účty velkých firem a celebrit lákaly na bitcoinový scam

Foto: Maxpixel
Twitter byl napaden. Účty velkých firem a celebrit lákaly na bitcoinový scam | Foto: Maxpixel

Twitter dnes v noci zažil nepříjemný problém. Neznámému útočníkovi či skupině více lidí se podařilo získat kontrolu nad velmi sledovanými účty. Jejich prostřednictvím se pak šířil podvodný tweet lákající k podpoře jedné bitcoinové adresy. Tou proteklo 12,86 BTC, tedy přibližně 120 000 dolarů či 2,8 milionu korun.

Napadeny byly účty Applu, Uberu, Baracka Omamy, Billa Gatese, Elona Muska, Warrena Buffetta, Kanyeho Westa a dalších. Text tweetů byl velmi podobný, ale v detailech se lišil. Vždy lákal k tomu, že kolik peněz fanoušci pošlou, to napadený zdvojnásobí. Průběžně pak také informoval o tom, kolik již údajně odeslal.

Klepněte pro větší obrázek

Pod útokem byly též účty chráněné dvoufaktorovým ověřením, a vzhledem k množství napadení je nepravděpodobné, že by cílem podvodníků byli majitelé účtů. To ostatně později přiznal sám Twitter.

Ten nejprve smazal podvodné tweety, zablokoval možnost tweetovat všem ověřeným účtům a také některým běžným uživatelům. Provedená opatření také dočasně znemožnila resetovat hesla. Při vyšetřování pak firma zjistila, že sociálním inženýrským se někomu podařilo napadnout účet některých zaměstnanců Twitteru. Díky přístupu k interním systémům se pak mohli dostat k účtům celebrit.

Vyšetřování stále probíhá, firma však tvrdí, že již podnikla kroky, které by podobným útokům měly v budoucnu zabránit.

via ArsTechnica

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc, například Facebook připravuje kryptoměnový projekt Diem.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (16) Další článek: Česko je lídrem v nanotechnologiích, i díky rouškám

Témata článku: Kryptoměny, Twitter, Hacking, Bitcoin, Podvod, Scam, Master - Slave, TWS, BTC, Tweet, Účet, Kanye West, Warren Buffett, Information technology, Celebrita, Biden, Lak, Velká firma40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost