YouTube | Twitch | Gaming

Twitchi se propadla sledovanost, ztratil některé oblíbené streamery. Stále je ale větší, než konkurence

Twitch od Amazonu v posledních měsících opouští nejeden velký streamer, většinou utíkají k Microsoftu či Googlu. To se projevilo i na finálních číslech sledovanosti za minulý kvartál, kde došlo k velkému propadu. Se statistikami přišly společnosti Streamlabs a Newzoo.

V minulém roce opustilo Twitch několik streamerů. Většina zamířila buď k mixeru od Microsoftu, či YouTube od Googlu, některé ale ukořistil i Facebook, který se stále snaží získat podíl u videa. Za přechody ve většině případů přitom nemohou lepší funkce či výhody na dané platformě, ale exkluzivní smlouvy, kterými si firmy hráče zavazují. Točí se zde přitom milionové částky.

Klepněte pro větší obrázek 
Počet zhlédnutých hodin na jednotlivých platformách. (Foto: Streamlabs)

Twitch sice stále platí za největší platformu, co se týče herního streamingu, za poslední kvartál se ale počet sledovaných hodin propadl o téměř 10 procent. Takto nízká čísla měla služba naposledy ve třetím kvartále roku 2018. To by samo o sobě mohlo vypadat katastroficky, v pohledu na celý rok je zde ale stále vidět růst, hlavně v počtu streamovaných hodin. Celkově si pak zachoval podíl na trhu 75,1 %.

Exkluzivní obsah táhne

Co se týče konkurence, nejvíce rostlo YouTube Gaming Live, tedy herně zaměřená sekce YouTube (oddělené aplikace i rozhraní služby již Google zrušil před nedávnem). Zde za rok vzrostl počet sledovaných hodin o 46 %, streamované se téměř nezměnily. Díky tomu si ale uzmul 22,1% podíl. Obří nárůst se podařil i Mixeru, který se sice také ve čtvrtém kvartále propadl, celkově se mu ale podařilo čísla téměř zdvojnásobit a má i více streamerů. Přesto skončil s 2,7% podílem na trhu.

Klepněte pro větší obrázek 
Počet streamovaných hodin dle jednotlivých platforem. (Foto: Streamlabs)

Na aktuálním vývoji lze ale vidět, jak jsou pro služby důležité, byť velmi drahé, exkluzivní smlouvy se streamery. Youtube pomáhá i to, že přenáší i nejrůznější esportové zápasy, Mixeru ale hlavně přidal příchod streamerů jako je Ninja a Shroud. Prozatím se Twitch o prvenství nemusí bát, je ale otázkou, zda se k němu dravá konkurence brzy nepřiblíží. Za všemi službami ale stojí velké technologické firmy, které mohou do unikátního obsahu investovat nemalé peníze.

Zdroj: TechCrunch

Diskuze (3) Další článek: Turecko po dvou a půl letech obnovilo přístup k Wikipedii. Blokace byla protiústavní

Témata článku: Google, Microsoft, Facebook, YouTube, Amazon, Hry, Multimédia, Twitch, Herní konzole, Sledování, Gaming, Platforma, Year in Review, Mixer, YouTube od Googlu, Konkurence, Sledovanost, Exkluzivní smlouva, Streamlabs, Newzoo, Kvartál, SLE, Herní konzole na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Recenze herních sluchátek JBL Quantum 800. Skvělý zvuk s několika kompromisy

Recenze herních sluchátek JBL Quantum 800. Skvělý zvuk s několika kompromisy

Ještě před nejnovější generací herních sluchátek se podíváme na zatím poslední model Quantum.

Michal Maliarov
SluchátkaRecenzeHardware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě