Twitch

Twitch zkouší nové tlačítko pro zpětné přehrávání, vyděsilo některé streamery

Foto: Twitch
Twitch zkouší nové tlačítko pro zpětné přehrávání, vyděsilo některé streamery | Foto: Twitch

Twitch tento týden začal testovat tlačítko, které umožní divákům vracet se v živých streamech. Služba to oznámila na Twitteru s tím, že novinku si určité kanály budou moci vyzkoušet během následujícího měsíce. Po funkci uživatelé volali dlouho, podobná poptávka ale nepanovala mezi některými streamery. Upozorňují, že zpětné přehrávání pro ně nemusí být bezpečné. Twitch ale ujišťuje – vše bude možné vypnout.

Podle služby bude tlačítko fungovat tím stylem, že když na něj divák klikne, video se automaticky vrátí o dvě minuty dozadu. Zároveň se zobrazí možnost vrátit se až na začátek. Bude to tedy stejné jako ve všech jiných přehrávačích, které umožňují vracet se v živých vysíláních, třeba jako na stránkách České televize.

Twitch ale počítá i s jednou vychytávkou. I když se budete vracet v čase, stále budete moci simultánně sledovat živé dění, protože předchozí pasáže se vám zobrazí jako obraz v obraze.

Vedle přehrávacího tlačítka pak služba chce testovat další dvě, jedno bude sloužit k zobrazení trailerů u kanálů, které používají uvítací videa a druhé k zapnutí upozornění pro nadcházející streamy.

Zpětně přehrávání je vlastně úplný základ a nic revolučního, u živých streamů ale na Twitchi dosud neexistovalo. Když jste se chtěli k něčemu vrátit, museli jste doufat, že pak autor zveřejní záznam. Uživatelé se dlouho ptali, zda funkce přijde, podobné dotazy ale od streamerů spíše nepřicházely.

Je to kvůli obavám o bezpečnost. Přeci jen v živém streamu (ještě když pak neexistuje oficiální záznam) se toho hodně ztratí, protože lidé jej nemohou zpětně zkoumat. Takhle by ale mohli upozorňovat na různé detaily, po kterých třeba tvůrci netouží. Twitch nicméně odvětil, že funkci bude možné vypnout, obavy podle jeho slov nejsou na místě.

Diskuze (11) Další článek: Corsair iCue Elite je vodní chlazení na procesor. Barevný displej zobrazí informace i animace

Témata článku: Twitter, Twitch, Stream, Živé vysílání, Funkce, Twitchi, Přehrávání, Tlačítko, Nové tlačítko, Styl, Česká televizeRecenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Recenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Procvičujete rádi slovní zásobu a chcete zapálit mozkové závity? Třeba bude tahle hříčka z českých luhů a hájů zrovna pro vás!

Ladislav Novák
Mobilní hryRecenze
Recenze procesoru AMD Ryzen 7 5700G. S výkonnou grafikou a ve správný čas

Recenze procesoru AMD Ryzen 7 5700G. S výkonnou grafikou a ve správný čas

Procesory AMD s výkonnou integrovanou grafikou využívaly letitou architekturu Zen+. Výkonný nástupce se Zen 3 přichází v době, kdy je ho zapotřebí nejvíce.

Adam Vágner
RyzenTestyAMD
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft