TweakUI – další nastavování fungování myši (IV.)

Ještě několik zajímavých modifikací funkcí myši zvládá naše oblíbené TweakUI pro Windows 98.
Pokud vám utekly první tři díly seriálu, nebo nevíte, jak Tweak UI nainstalovat a používat, naleznete je zde: I., II. a III.

V sekci Mouse Sensitivity nám zbývá probrat funkci Drag. Rovněž jde o užitečnou pomůcku pro chvějící se ruce uživatele, která zabraňuje, aby se při klepnutí či poklepání na objekt s ním současně pohnulo (to vadí zejména u kreslicích programů). V boxu Drag zadáváte minimální maximální počet pixelů, který je ještě ignorován jako posunutí. Znamená to, že pokud klepnete na objekt, ale přidržíte tlačítko myši trošku déle, takže při stisknutém tlačítku dojde k posunu kurzoru myši, pak buď dojde či nedojde k posunu objektu – podle toho, jak vysoká je právě hodnota Drag. Opět si můžete výsledky nastavení vyzkoušet na políčku Test Icon.

Zatržítko Use mouse wheel for scrolling je samozřejmě platné pouze pro myši s kolečkem, tj. pro myši Intellimouse, a umožňuje nastavovat parametry rolování stránek pomocí točení kolečka. Možnosti jsou:

  • scroll a page at a time: pokud otočíte kolečkem, posune se celá stránka, tj. jako kdybyste stiskli PageUp nebo PageDown
  • scroll by xxx lines at a time: nastavíte, o kolik řádků se při pootočení kolečka o jeden zub posune text ve stránce (může jít i o text na webové stránce).
Poslední zatržítko „Activation follows mouse“ znamená, že pokud pouze kurzor myši přesunete z jednoho okna programu do druhého, nastane automaticky přepnutí do tohoto okna (okno, ve kterém je kurzor, je vždy aktivní). Toto je vlastnost nazývaná též X-Mouse, protože takto fungují systémy s rozhraním X-Window (Unix).
Váš názor Další článek: TweakUI – co všechno dovede s myší (III.)

Témata článku: Windows, Myši, Icon, Tweak, Lines, Fung

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost