TweakNow Powerpack: Úpravy, údržba i nové funkce

Pokud automaticky očekáváte od tweakovacích nástrojů jen sadu zkrašlovacích funkcí a nic víc, může vás TweakNow Powerpack svými značnými dovednostmi pořádně překvapit.

TweakNow Powerpack (dále jen TP) je aplikace, která dobře sloužila uživatelům několika generací Windows. Nyní zvládá úpravy i nejnovějších Windows 7 (a nejen těch), takže pokud máte tento systém nainstalovaný a chcete si jej více přizpůsobit vlastním představám, doplnit o funkce, které v něm chybí, nebo naopak odebrat ty, které vám nevyhovují, máte s touto freewarovou utilititkou šanci.

Do tajů Windows

Okno TP se příliš neliší od ostatních konkurenčních tweakovacích programů. I zde máte na levé straně panel se seznamem hlavních dovedností tematicky setříděných a vedle něj po rozkliknutí obsah konkrétního souboru funkcí představovaných ikonami. Mezi položkami seznamu i ikonami schovanými pod každou z nich lze libovolně procházet. To je také v podstatě vše. Navíc tu už je pouze pole pro vyhledávání na základě názvu nástroje.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní okno s tajemstvími Windows.

Tweakování je prakticky využívání jinak skrytých možností a funkcí operačního systému. Hlavním seznamem nástrojů a nastavení je tak položka nesoucí název Windows Secret. V ní naleznete velké množství nejrůznějších úprav od nastavení a chování plochy, přes úpravu vlastností Internet Exploreru, až po nastavení jádra Windows. Samozřejmě zde nechybí ani populární odstranění šipek na ikonách zástupců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Žádné šipky u zástupců a náhledy oken ve Windows 7.

Údržba systému

Až po tuto chvíli TP nijak výrazně nevybočuje z davu tweakovacích utilit. To činí až rozsáhlou sadou nástrojů pro opravu a údržbu celého systému, které často uživatel nachází až u placených produktů. Prvním v pořadí je čistič disku, který váš počítač zbaví zadaného typu souboru. Tím mohou být přednastavené dočasné .tmp, zálohovací .bak či scandiskové .chk. Nebo prostě ty, které programu sami zadáte.

Klepněte pro větší obrázek 
Čištění disku od bordelu.

Dalším nástrojem je analyzátor využití disku, který zobrazí percentuální i datový záběr diskového prostoru jednotlivými složkami a soubory. Také se zde nacházejí funkce pro údržbu registru – Registry Cleaner a Registry Defragmenter. Obě mají za úkol vypořádat se s často zanedbaným a slepými uličkami zaplněným registrem Windows, jehož vyčištěním můžete přispět ke zvýšení výkonu celého systému.

Klepněte pro větší obrázek 
Skenování registru v plném proudu.

Rozmanité nástroje

Poměrně různorodou kategorii představují trefně pojmenované rozmanité nástroje. Mezi nimi naleznete funkce pro nastavení automatického vypnutí počítače v určený čas, jednoduchého správce procesů, optimalizátor operační paměti i virtuální plochy. Se všemi těmito nástroji se lze jinak setkat především v podobě samostatných aplikací, zatímco zde máte vše pod jednou zastřešující aplikací zdarma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Funkce načasování vypnutí počítače a virtuální plochy jsou užitečné.

Několik dalších kategorií se věnuje nainstalovanému softwaru a informacím o něm a celém systému. K dispozici tak máte Startup Manager, kde lze upravit automatické spouštění programů po startu Windows, odinstalátor programů, který je schopen vymazat a zahladit otisky po zvoleném softwaru, sadu funkcí pro získání informací o hardwaru počítače i účinný mazač stop po vašem působení na internetu i v systému.

Klepněte pro větší obrázek 
Mazání stop z IE.

Vše v jednom

Mezi poslední položky patří obnovení zálohy platné pro registr a tajná nastavení Windows a dále dva úkoly, které v sobě zahrnují výběr klíčových nástrojů TP. Prvním je údržba registru, který je tak vyčištěn, opraven i defragmentován, druhým ochrana soukromí a získání místa na pevném disku. Široká škála nástrojů, které byste jinak byli nuceni jednotlivě hledat mezi jinými aplikacemi (mnohdy placenými), je vám nabízena pod střechou TP zcela zdarma, přehledně a kvalitně.

Klepněte pro větší obrázek 
Celková údržba.

stáhnout program TweakNow PowerPack 2010 2.2 Licence: freeware, 6,4 MB
Autor: TweakNow
Web programu: www.tweaknow.com


Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (2) Další článek: Google Zeitgeist: Duchem doby je Windows 7

Témata článku: Software, GigaMania, Download, Cleaner, Tweak, Funkce, PoW, Fun, Údržba, Powerpack, Secret, Pevné disky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF