Tweaker – nastavení „nenastavitelných“ funkcí

Existují také programy umožňující změnit většinu různých funkcí v samotném operačním systému, které za „normálních“ podmínek změnit nejdou. Jedním z těchto programů je i Tweaker – na něj se dnes podíváme trochu podrobněji.
Každý jistě zná několik programů, které dokáží změnit např. nastavení různých periferií počítače, grafických karet apod. Existují také programy umožňující změnit většinu různých funkcí v samotném operačním systému, které za „normálních“ podmínek změnit nejdou. Jedním z těchto programů je i Tweaker – na něj se dnes podíváme trochu podrobněji.

O co se vlastně jedná? Jde o aplikaci, s jejíž pomocí lze měnit některá nastavení Windows, ke kterým se jinak prakticky dostat nedá. Jde o nastavení barevné hloubky ikon, jde o rozšířené nastavení pro Internet Explorer a Outlook Express. Předem ale poznamenávám, že jde o program pro zkušenější uživatele, kteří by rádi získali absolutní nadvládu nad svým operačním systémem, a tím pádem i počítačem.

Co lze měnit? Funkcí, které se dají prostřednictvím tohoto programu změnit, je mnoho, proto uvedu jen některé. Jednak se dá stejně jako ve Windows měnit citlivost dvojkliku myši, dále zarovnávání menu nebo jeho upořádání (rádi byste v systému 98 a vyšším měli menu start ve více sloupcích bez rolování i bez použití PLUS!u? – není problém). Nebo z nějakého důvodu chcete, aby systém zobrazoval ikony v barevné hloubce např. 256 barev? Také je to možné.

Dále můžete např. „vypnout“ chybová pípnutí, můžete podle libosti zapínat a vypínat animace, dále je zde několik nastavení pro dnes již „klasický“ Internet Explorer a také pro Outlook Express. Tweaker zvládá také změnu systémových ikon, které byste jinak asi těžko měnili, jako jsou ikony adresářů, ikony ovládacích panelů, ikony v nabídce Start a jiné.

Tweaker také do jisté míry působí jako bezpečností nástroj, pomocí něhož můžete zakázat přístup k některým funkcím, mezi které patří např. editace systémového registru, celých nebo jednotlivých Ovládacích panelů a dalších. Navíc můžete z nabídky Start odstranit celé skupiny (Dokumenty, Oblíbené,…).

Systémové požadavky? Windows od 95 po XP J, 8 MB RAM.

Podle mého názoru jde o užitečnou aplikaci, se kterou by si asi měli „hrát“ opravdu zkušenější uživatelé, kteří mají o systému alespoň nějaké povědomí. Tyto i další informace naleznete na stránkách autora programu, kterým je Robert Morris. Na této stránce můžete tento program také stáhnout, ale pozor, vyžaduje VB5 knihovny.

Témata článku: Windows, Internet Explorer, Morris, Funkce, Systémový program, Nastavení

15 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Klokan 8. 9. 2001 3:23:35

  ...MacLeod...

  nie som zena 'Macu' ale zerem tvoje reci...

 • MAGIC 7. 9. 2001 18:27:38

  ... kdyz se hrabes kde nemas, tak to pohnojis!


  Proto ti...

 • Dolcett 7. 9. 2001 7:09:12

  Nechapu tu formulaci "na tezce zaplacenych discich" a souvislost s...

Určitě si přečtěte

Co mohou USA poslat Japonsku a Jižní Koreji proti Kimovi?

Co mohou USA poslat Japonsku a Jižní Koreji proti Kimovi?

** Donald Trump nedávno zatweetoval, že USA nabídnou Japonsku a Jižní Koreji podstatně větší množství výzbroje ** Postavit nové lodě, letadla nebo rakety ale zabere hodně dlouhou dobu ** Pokud to USA myslí s pomocí vážně, tak Američané zřejmě sáhnou do vlastních zásob

13.  9.  2017 | Stanislav Mihulka | 3

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

Včera | David Polesný | 45

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

** Bombardéry tankují z létající benzinky Boeing KC-135 Stratotanker ** Tu americké letectvo pro doplňování paliva jiných letounů ve vzduchu využívá už více jak půlstoletí ** Tankování probíhá přes speciální výsuvné čerpací rameno na zádi

17.  9.  2017 | Natoaktual.cz


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky