Tweaker – nastavení „nenastavitelných“ funkcí

Existují také programy umožňující změnit většinu různých funkcí v samotném operačním systému, které za „normálních“ podmínek změnit nejdou. Jedním z těchto programů je i Tweaker – na něj se dnes podíváme trochu podrobněji.
Každý jistě zná několik programů, které dokáží změnit např. nastavení různých periferií počítače, grafických karet apod. Existují také programy umožňující změnit většinu různých funkcí v samotném operačním systému, které za „normálních“ podmínek změnit nejdou. Jedním z těchto programů je i Tweaker – na něj se dnes podíváme trochu podrobněji.

O co se vlastně jedná? Jde o aplikaci, s jejíž pomocí lze měnit některá nastavení Windows, ke kterým se jinak prakticky dostat nedá. Jde o nastavení barevné hloubky ikon, jde o rozšířené nastavení pro Internet Explorer a Outlook Express. Předem ale poznamenávám, že jde o program pro zkušenější uživatele, kteří by rádi získali absolutní nadvládu nad svým operačním systémem, a tím pádem i počítačem.

Co lze měnit? Funkcí, které se dají prostřednictvím tohoto programu změnit, je mnoho, proto uvedu jen některé. Jednak se dá stejně jako ve Windows měnit citlivost dvojkliku myši, dále zarovnávání menu nebo jeho upořádání (rádi byste v systému 98 a vyšším měli menu start ve více sloupcích bez rolování i bez použití PLUS!u? – není problém). Nebo z nějakého důvodu chcete, aby systém zobrazoval ikony v barevné hloubce např. 256 barev? Také je to možné.

Dále můžete např. „vypnout“ chybová pípnutí, můžete podle libosti zapínat a vypínat animace, dále je zde několik nastavení pro dnes již „klasický“ Internet Explorer a také pro Outlook Express. Tweaker zvládá také změnu systémových ikon, které byste jinak asi těžko měnili, jako jsou ikony adresářů, ikony ovládacích panelů, ikony v nabídce Start a jiné.

Tweaker také do jisté míry působí jako bezpečností nástroj, pomocí něhož můžete zakázat přístup k některým funkcím, mezi které patří např. editace systémového registru, celých nebo jednotlivých Ovládacích panelů a dalších. Navíc můžete z nabídky Start odstranit celé skupiny (Dokumenty, Oblíbené,…).

Systémové požadavky? Windows od 95 po XP J, 8 MB RAM.

Podle mého názoru jde o užitečnou aplikaci, se kterou by si asi měli „hrát“ opravdu zkušenější uživatelé, kteří mají o systému alespoň nějaké povědomí. Tyto i další informace naleznete na stránkách autora programu, kterým je Robert Morris. Na této stránce můžete tento program také stáhnout, ale pozor, vyžaduje VB5 knihovny.

Témata článku: Windows, Internet Explorer, Morris, Nastavení, Systémový program, Funkce, Tweak

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 235

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 28

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje