Tweak UI: tajné disky (VIII.)

Utajovat, to by se nám líbilo. V TweakUI můžete šikovně skrýt pevné disky, ale zkušený uživatel si k nim cestu stejně najde.
Nyní něco pro milovníky utajení, popřípadě také odtajnění. Jste-li administrátorem sítě a chcete-li zabránit vašim ovečkám v tom, aby si na svém počítači nastavovali co chtěli, je pro vás ideální šestá záložka Tweak UI 98 nazvaná My Computer a sedmá, nazvaná Control Panel.

Záložka Computer umožňuje skrýt disky – jak pevné, tak pružné, tak stříbrné (CD-ROM), a rovněž síťové. Zrušíte-li zatržítko u seznamu disků v této záložce, disk nebude vidět, tj. nezobrazí jej Průzkumník ani panely pro otevření/uzavření souboru v programech; obvykle je nutné počítač restartovat, aby toto nastavení vstoupilo v platnost. Okno obsahuje všechny „teoretické“ disky, tj. písmena od A do Z, přičemž disky, které technicky neexistují nebo nejsou připojeny (namapovány), mají u své ikony malé červené x. Ideální je použít tento panel k tomu, abyste uživatelům znepřístupnili disketové mechaniky a CD-ROM, máte-li pocit, že tato zařízení ke své práci nepotřebují. Pokud chcete dále uživatelům či sami sobě přístup k daným diskům zase poskytnout, otevřete TweakUI, záložku Computer a zaškrtněte políčko u jména disku.

Váš názor Další článek: Dá se překročit limit 2 terabyty u pevných disků pod Windows NT?

Témata článku: CD-ROM, Otevřené okno, Tweak, Taj, Záložka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů