Tweak UI: tajné disky (VIII.)

Utajovat, to by se nám líbilo. V TweakUI můžete šikovně skrýt pevné disky, ale zkušený uživatel si k nim cestu stejně najde.
Nyní něco pro milovníky utajení, popřípadě také odtajnění. Jste-li administrátorem sítě a chcete-li zabránit vašim ovečkám v tom, aby si na svém počítači nastavovali co chtěli, je pro vás ideální šestá záložka Tweak UI 98 nazvaná My Computer a sedmá, nazvaná Control Panel.

Záložka Computer umožňuje skrýt disky – jak pevné, tak pružné, tak stříbrné (CD-ROM), a rovněž síťové. Zrušíte-li zatržítko u seznamu disků v této záložce, disk nebude vidět, tj. nezobrazí jej Průzkumník ani panely pro otevření/uzavření souboru v programech; obvykle je nutné počítač restartovat, aby toto nastavení vstoupilo v platnost. Okno obsahuje všechny „teoretické“ disky, tj. písmena od A do Z, přičemž disky, které technicky neexistují nebo nejsou připojeny (namapovány), mají u své ikony malé červené x. Ideální je použít tento panel k tomu, abyste uživatelům znepřístupnili disketové mechaniky a CD-ROM, máte-li pocit, že tato zařízení ke své práci nepotřebují. Pokud chcete dále uživatelům či sami sobě přístup k daným diskům zase poskytnout, otevřete TweakUI, záložku Computer a zaškrtněte políčko u jména disku.

Váš názor Další článek: Dá se překročit limit 2 terabyty u pevných disků pod Windows NT?

Témata článku: Záložka, Otevřené okno, CD-ROM, Tweak

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší