Tweak UI: Průzkumník Windows 98 jde do boje (VI).

Šestý díl v poznávání pomůcky Tweak UI, kterou by neměl minout každý uživatel Windows 98. Jde o vašeho Průzkumníka, tak se starejte.
Třetí záložka v Tweak UI dokáže změnit řadu parametrů ve vzhledu ikon, zástupců, něco ze zobrazení Hlavního panelu atd.

Sekce Shortcut overlay umožňuje zobrazit jinak Zástupce, než je ve Windows 98 zvykem. Užitečnost této funkce je sporná – vždyť maličká šipka symbolizující zástupce je zřejmě jeho ideální reprezentací. Volbou přepínačů můžete volit mezi normální podobou (Arrow = standardní šipka), Light Arrow (menší, průhledná šipka), None (nic, tj. zástupce je stejný jako soubor, na který ukazuje – to je poněkud nebezpečné), a můžete také zvolit uživatelskou funkci, tj. vybrat ikonu, která bude ležet nad ikonou souboru, na který zástupce ukazuje. Nebezpečnost změny ikony zástupce spočívá navíc v tom, že ovlivní nejen všechny ikony všech zástupců u daného uživatele, ale provede to i u všech ostatních uživatelů tohoto počítače.

Sekce Startup manipuluje s dvěma méně významnými parametry. Prvním je animovaná šipka „Click here to begin“ či „Klepnutím začněte zde“, která se ukáže při startu Windows 98 v hlavním panelu. Druhý parametr zapíná či vypíná „Tipy dne“, to ovšem lze vypnout i z Ovládacích panelů.

Sekce Settings provádí další nastavení:

  • Prefix „Shortcut to“ on new shortcuts zapíná či vypíná předponu u vytvářených zástupců, tj. „Shortcut to“, čili „Zástupce“.
  • Save Explorer window settings: ukládá nastavení okna Průzkumníka (velikost, uspořádání sloupců, zobrazení ikon atd.) při jeho uzavření
  • Adjust case of 8.3 filenames: provádí automatické převody jmen souborů typu „8.3“, tj. DOSového formátu. Je-li zatrženo, pak je jméno převedeno na styl „Jméno.ext“, tj. pouze první písmeno je velké, ostatní jsou malá.
  • Color of compressed files: používáte-li komprimaci souborů, můžete změnit barvu, jakou se jména souborů zobrazují v Průzkumníku.
Váš názor Další článek: Další PostFix pro Windows NT je na světě

Témata článku: Windows, Arrow, Here, Průzkumník, Tweak, Save, Ideální volba

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů