Tweak UI: konfigurujeme kontextové menu a rušíme kostřičky po zrušených programech (IX.)

Pomaluju finišujeme: další dvě záložky ve výborném TweakUI jsou užitečné zejména pro pořádníčky mezi námi. Jsou-li ovšem ještě takoví.
Na rozdíl od předchozí záložky (Network) je záložka devátá (New) zcela bezpečná. Pokud v kterékoli složce zadáte z kontextového menu příkaz Nový (či New), vysune se seznam typů dokumentů, které lze přímo v této složce vytvořit, tj. spustit program, který tyto soubory vytváří a edituje.

Jak lze seznam uměle rozšířit, jsme už informovali v jiném tipu. Problémem však bývá, že tento seznam se spíše rozšiřuje „sám“, ba až proti vůli uživatele – programy, které do Windows instalujete, si často tuto položku do seznamu New dávají samy. Tweak UI 98 vám pak dává možnost tyto položky skrýt – nikoli odstranit, protože zrušením zatržítka je můžete v budoucnosti kdykoli zase zapnout. Je určitě užitečné skrýt typy souborů, které nebudete nikdy vytvářet, protože jakékoli zbytečné prvky v ovládání Windows 98 je jednak zpomalují a jednak znepřehledňují.

Desátá záložka Tweak UI 98 (Add/Remove) je lahůdkou pro pořádníčky mezi námi. Nejste sami, kterým vadí, že v Ovládacích panelech, položce Přidat nebo odstranit programy stále „visí“ v seznamu (v první záložce) programy, které už dávno na počítači nejsou, které jsou dávno zrušené – někdy odinstalované regulérním prostředkem (za pomoci InstallShieldu), někdy pouhým brutálním smazáním adresáře s programem.

Váš názor Další článek: TweakUI aneb „hands-free“ přihlášení do Windows 98 (VIII.)

Témata článku: Windows, Záložka, Kontextové menu, Kost, Remove, Tweak, Sami, Kontext, Zrušení

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů