Rozšířená realita

Tvůrci Pokémon Go budou vytvářet hry pro turisty. Pod záštitou OSN

Jestli někdo rozšířené realitě rozumí, tak americká firma Niantic. Již její první hra založená na GPS a principu rozšířené reality Ingress zaujala a následně se z odvozené hry Pokémon Go stal globální fenomén. Niantic se proto rozhodl využít své schopnosti i trochu jinak a spojil se se Světovou organizací cestovního ruchu (UNTWO), se kterou vytvoří několik her na bázi rozšířené reality pro turisty.

UNTWO je organizace spadající pod OSN, která se stará o rozvoj cestovního ruchu po celé zeměkouli. Hry od Nianticu vzniknu v rámci programu Travel.Enjoy.Respect a mají u lidí vybudovat zájem o mezinárodní destinace.

Oslovit Niantic byla podle UNTWO jasná volba, nikdo jiný podle organizace nemá takové zkušenosti ve tvorbě mobilních aplikací propojených s reálným světem, které hráče motivují objevovat nová místa a oceňovat kulturu kolem sebe.

„Naším cílem je vytvořit interaktivní hry, které budou podporovat pohyb, sociální interakce a objevování skryté historie,“ uvedl Niantic na svém blogu. Hlavním úkolem tak bude co nejlépe zkombinovat turismus a rozšířenou realitu a zároveň lidi co nejvíce vzdělat.

Žádné další informace aktuálně známy nejsou, ani jak přesně budou hry vypadat. Nedá se ale rozporovat, že pokud UNTWO touží po podobných aplikacích, Niantic je nejlepší volba. Díky Ingressu a Pokémon Go se firma naučila jak zaujmout hráče a donutit je zvednout se od počítačů, což v dnešní době není nic jednoduchého.

Už nyní se navíc mluví o tom, že jejich další hra, tentokrát ze světa Harryho Pottera, bude hit. Jen je otázka, zda lidé budou mít zájem zkoumat své okolí, i když to nebude podpořeno žádnou velkou franšízou.

Diskuze (2) Další článek: Google přechází na Material design. Nový je vyhledávač, Fotky i další služby

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,