Rozšířená realita

Tvůrci Pokémon Go budou vytvářet hry pro turisty. Pod záštitou OSN

Jestli někdo rozšířené realitě rozumí, tak americká firma Niantic. Již její první hra založená na GPS a principu rozšířené reality Ingress zaujala a následně se z odvozené hry Pokémon Go stal globální fenomén. Niantic se proto rozhodl využít své schopnosti i trochu jinak a spojil se se Světovou organizací cestovního ruchu (UNTWO), se kterou vytvoří několik her na bázi rozšířené reality pro turisty.

UNTWO je organizace spadající pod OSN, která se stará o rozvoj cestovního ruchu po celé zeměkouli. Hry od Nianticu vzniknu v rámci programu Travel.Enjoy.Respect a mají u lidí vybudovat zájem o mezinárodní destinace.

Oslovit Niantic byla podle UNTWO jasná volba, nikdo jiný podle organizace nemá takové zkušenosti ve tvorbě mobilních aplikací propojených s reálným světem, které hráče motivují objevovat nová místa a oceňovat kulturu kolem sebe.

„Naším cílem je vytvořit interaktivní hry, které budou podporovat pohyb, sociální interakce a objevování skryté historie,“ uvedl Niantic na svém blogu. Hlavním úkolem tak bude co nejlépe zkombinovat turismus a rozšířenou realitu a zároveň lidi co nejvíce vzdělat.

Žádné další informace aktuálně známy nejsou, ani jak přesně budou hry vypadat. Nedá se ale rozporovat, že pokud UNTWO touží po podobných aplikacích, Niantic je nejlepší volba. Díky Ingressu a Pokémon Go se firma naučila jak zaujmout hráče a donutit je zvednout se od počítačů, což v dnešní době není nic jednoduchého.

Už nyní se navíc mluví o tom, že jejich další hra, tentokrát ze světa Harryho Pottera, bude hit. Jen je otázka, zda lidé budou mít zájem zkoumat své okolí, i když to nebude podpořeno žádnou velkou franšízou.

Diskuze (2) Další článek: Google přechází na Material design. Nový je vyhledávač, Fotky i další služby

Témata článku: Mobilní aplikace, Hry, Pokémon Go, Rozšířená realita, Sociální interakce, Nové místo, Nejlepší volba, Cestovní ruch, Celá zeměkoule, Reálný svět, Podobná aplikace, Globální fenomén, TV +, Dnešní doba, Americká firma, Turista, Interaktivní hra, Hlavní úkol, Objevování, Harry Potter, Záštita, Realita, Ruch, Hra, Niantic


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 116

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu