Tvorba WWW pomocí vrstev zadarmo…

Není mnoho WYSIWYG HTML editorů, které se mohou pochlubit možností práce s vrstvatmi, jednoduchým ovládáním a navíc nulovou cenou. Do této kategorie patří i program WebDwarf.

Jak už bylo napsáno, mnoho programů není tak přívětivých například k začínajícím tvůrcům WWW stránek a ještě méně jich je při svém zaměření zadarmo, a to už určitě stojí za všimnutí. Program pochází od společnosti Virtual Mechanics a má také své stránky.

Design a vůbec prostředí programu je stejné jako u všech ostatních produktů společnosti, ale jistě nebude dělat nikomu problémy si tento ostatním aplikacím podobný systém zažít. WebDwarf podporuje práci s šablonami, což ale není nic jiného než formát WebDwarfu pro WWW stránky shodný vlastně s tím, co můžete v programu vytvořit. Je pak otázkou několika minut do takto vytvořené "šablony" umístit obrázky, vepsat či importovat text a celou stránku pak publikovat na serveru. Jak jsem řekl, zvláště pro začátečníky děláno na míru.

Při samotné práci s programem je třeba při zahájení práce nastavit rozměry stránky. IMS WebDwarf nabízí standardní rozlišení VGA, SVGA, XGA a SXGA, je ale třeba počítat i s okraji na scrollbary ve webovém prohlížeči. Dále si můžete vybrat velikost fontu pro text, povolit či zakázat DHTML (s volbou HTML 3.2 ale přijdete o možnost pracovat s grafikou a objekty s přesností na 1 pixel), dále je možno nastavit velikost ovládacích ikon, určit barvu pozadí, textu, apod.

Klepněte pro větší obrázek

Výsledky své práce si může uživatel jednak kontrolovat v MS Internet Exploreru nebo Netscape Navigatoru, další možností je pak poslat/publikovat stránku či stránky přímo na server. K tomu slouží integrovaný FTP modul (velmi jednoduchý), který celou práci s posíláním obrázků na server zvládne sám (opět další plus pro začínající nebo méně znalé uživatele). WebDwarf je zdarma a z tohoto hlediska se jedná o jeden z mála HTML editorů umožňujících pracovat s vrstvami, v ostatních směrech se ale jedná o průměrný HTML editor s mnohými omezeními. Pokročilejším v oboru webdesignu nebude zřejmě připadat příliš zajímavý, ale pro tyto účely nebyl program koncipován. Program je typicky určen začátečníkům v oblasti webdesignu, kteří například už umějí pracovat s FrontPage Express či Netscape Composerem, ale chtějí mít nad vytvářenou webovou stránkou plnou kontrolu co se týče grafického vzhledu a nemají nijak velké nároky na možnosti editoru jako takového.

Na stránkách společnosti si můžete dohledat další dodatečné informace, nebo si přímo stáhnout instalační soubor o velikosti 4,9 MB. Pro domácí použití je zdarma.

Diskuze (2) Další článek: RivaTuner v2.0 Release Candidate 11.1

Témata článku: Internet, FrontPage Express, TV +, HTML Editor, Tvor, VRS, Tvorba, Shodná barva, Integrovaný editor


Určitě si přečtěte

Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 168

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 36

David Polesný
VánoceNotebooky
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 122

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky