TV/FM Tuner šitý XPčkám na míru

Na PCtuningu si většinou můžete přečíst o procesorech a základních deskách, ale dnes to bude trochu z jiného soudku. Dostal se nám do rukou TV/FM Tuner od firmy Leadtek, který se od většiny ostatních liší plnou podporou operačního systému Windows XP. Dokáže jeden z nejuznávanějších výrobců grafických karet vyrobit i kvalitní TV tuner?
TV/FM Tuner šitý XPčkám na míru
Kapitoly článku

Firma Leadtek je předním výrobcem grafických karet, který se pomalu začíná usazovat v České republice. Mezi hardwarovými odborníky je značka Leadtek symbolem kvality. Kromě grafických karet a TV tunerů firma Leadtek základní desky s čipsety SiS a nForce. Právě tyto desky měly jako první funkci COP (CPU Overheating Protection). Poznámka: Základní desky Leadtek se do ČR bohužel nedovážejí. 

WinFast TV 2000 XP

Pomocí tohoto tuneru můžete nejenom sledovat televizi, ale také poslouchat rádio. Podporuje obě evropské televizní normy PAL D/K a PAL B/G, díky tomu se vám nemůže stát (jak je to u mnoha tunerů zvykem), že se setkáte s problémy se zvukem. Mírným zklamáním je, že TV tuner je pouze monfonní, rádio je naštěstí stereo. 

Karta se zasouvá do PCI slotu. V porovnání s kombinovanými řešeními typu All-in-Wonder přijdete o jeden slot, avšak po upgradu grafické karty... nepříjdete od televizní tuner. Pokud odlepíme nálepku Leadtek z povrchu tuneru, zjistíme, že jeho výrobcem je LG (PCB deska je však dílem Leadteku). O digitalizaci analogového signálu (z tuneru i externího videosignálu) se stará čip Conexant Fusion 878A (kompatibilní s Bt879). Předem bych vás chtěl upozornit, že se jedná pouze o televizní tuner, který se profesionálním kartám na stříhání video nemůže úplně rovnat.

Tuner má 6 konektorů. První dva (shora) slouží k zapojení jednoduché rádiové (ta je v balení s tunerem) a televizní antény. Další konektor slouží jako vstup pro S-Video a Composite obrazový signál. Tento vstup se používá k připojení karty například ke kameře či videu (tento signál pak můžete zpracovávat obdobně jako televizní). První jack shora slouží jako vstup pro zvuk (pokud tímto kabelem přivedete zvuk, můžete poslouchat i "grabovat" video ve stereu). Prostřední jack je výstupem zvuku z tuneru - ten se většinou připojuje do zvukovky (nejčastěji na Line-in) nebo do reproduktorů. Poslední konektor připojuje infračervený senzor pro dálkový ovládač.

Na dálkovém ovládači najdete všechna důležitá tlačítka. Designově je na úrovni ostatních ovládačů TV tunerů, ovšem s rádiovým ovládačem nového All-in-Wondera se nemůže rovnat.

Témata článku: Video, Windows, Síť, Pár obrázků, Wonder, TV Tuner, Tune, Teletext, Tuner, Program televize všechny stanice, TV, Tunery, Pořádný software, Jack, Televize LG, FM Tuner, TV +, Televizní frekvence, Automatické ladění, Kvalita, Obrazový vstup


Určitě si přečtěte

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Chytré hodinky Honor a Huawei se zbavily největší brzdy. Naučily se instalovat aplikace
Filip Kůžel
HonorHodinkyMobilní aplikace
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 122

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní