TubeMote: ovládejte YouTube z cizího počítače a mobilu

TubeMote je pouhopouhá webová stránka, přesto dokáže ovládat to, co se bude dít na cizím monitoru nebo třeba projekčním plátně. Vyzkoušejte dálkové ovládání TubeMote.

Žádná konference se dnes neobejde bez pořádné powerpointové prezentace a dálkového ovladače – nejlépe ještě s laserovým ukazovátkem. Autora TubeMote ale napadlo ještě jednodušší a levnější řešení a skutečně pro každého. Vyrobil dálkové ovládání pro YouTube. Teď vás jistě napadlo, že to bude nějaká proprietární aplikace pro některou z mobilních platforem, nicméně pravda je to pouze z části, TubeMote se totiž ovládá skrze běžnou webovou stránku.

Stránka, co umí na dálku ovládat YouTube

YouTube sice není Powerpoint nebo Google Docs, i zde se ale dálkové ovládání může hodit – ať už k přednášce, která je připravena v podobě videa, nebo třeba do obývacího pokoje, kde hodláte na svém rozměrném panelu koukat na vybrané klipy. Pokud vás nezaujalo ani jedno z možných využití, berte tuto webovou aplikaci alespoň jako jednoduchou ukázku toho, jak lze s několika řádky kódu udělat z běžného HTML jazyka a Javascriptu originální aplikaci.

Klepněte pro větší obrázek
Můj kanál na TubeMote, zrovna ale nic nevysílám

Po jednoduché registraci, která vyžaduje pouze zadání e-mailu, přihlašovacího jména a hesla, získáte profil v podobě tubemote.com/<vaše přihlašovací jméno>. Kdokoliv pak navštíví tuto webovou adresu, objeví zde vaše plátno. Když zrovna nebudete nic vysílat, narazí zde jen na prázdnou webovou stránku, v opačném případě se zde ale zobrazí právě video z YouTube. Stáčí stránku přepnout do celoobrazovkového režimu a máte po ruce skutečnou promítačku.

Uberte hlasitost, nebo přehrávač zastavte

Samotný ovladač funguje jednoduše. V mobilním prohlížeči (nebo klidně na jiném počítači), navštívíte adresu TubeMote.com, přihlásíte se a v optimalizované podobě pro mobilní telefony se zobrazí vyhledávací pole. Stačí vyhledat konkrétní šot na YouTube a klepnutím se začne okamžitě přehrávat na vašem plátně. Veškerá komunikace probíhá přes internet, lze tedy očekávat malé zpoždění, vyšplhá se nicméně maximálně na jednotky sekund v závislosti na kvalitě vašeho připojení.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ovládací konzole (navštívit ji můžete z počítače, mobilního telefonu nebo třeba tabletu)

Z ovládací „konzole“ můžete ještě upravit hlasitost a také změnit kvalitu videa v rozmezí od 240p až po plné HD rozlišení 1080p. Nechybí tlačítko pro zastavení videa a také přeskakování uvnitř videa. Základní YouTube vyhledávač nakonec doplňuje i Google, takže si trošku kostrbatě můžete na plátně zobrazit třeba stránky Živě.cz.

Klepněte pro větší obrázek
A výsledek: v této podobě bude dostupné video na vašem TubeMote kanálu
Pokud divák prohlížeč přepne do celoobrazovkového režimu, roztáhne se video na celé plátno,
TubeMote tedy lze použít i pro jendoduché prezentační účely

Využití TubeMotu je omezené, nicméně jako technologické demo možností současného HTML jazyka a skriptování nejen ve velkých prohlížečích, ale i na iPhonu, Androidu a dalších, svou práci plní na jedničku.

Témata článku: Technologie, Web, YouTube, Hudba, filmy, seriály

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Radim Lipovčan 5. 9. 2010 20:37:11
    Ano, to by šlo. Každopádně je to super řešení v tom, když potřebuji...
  • Joint007 5. 9. 2010 15:24:14
    Děláš si srandu? Vždyť MS není kompatibilní ani sám se sebou(viz...
  • Lukas Pokorny 5. 9. 2010 15:18:09
    Zadna vina to neni. MS ma proste jiny pristup k vydavani novych verzich. A...
Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

** Dnes se podíváme na maličkou Wi-Fi destičku Wemos D1 mini ** A připojíme k ní barometrický a teplotní shield ** Poběží na ní web a nabídne i JSON API

18.  6.  2017 | Jakub Čížek | 27

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 31

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky