USA | Čipy | TSMC

TSMC plánuje v Arizoně postavit dalších pět továren na čipy

TSMC plánuje v Arizoně postavit dalších pět továren na čipy

TSMC již dříve oznámilo, že hodlá investovat kolem 100 miliard dolarů do nových továren po celém světě. Dle informací webu Reuters chce ale TSMC postavit i několik nových továren přímo v Arizoně.

V následujících třech letech by mohlo TSMC postavit až 6 továren na moderní čipy, což je významné navýšení oproti původnímu plánu v podobě jedné továrny na 5nm čipy s objemem výroby kolem 20 tisíc waferů za měsíc.

Hlavním důvodem je snaha a také podpora vlády USA na rozšíření kapacity výroby čipů na území Spojených států. TSMC už v předstihu koupilo v Arizoně obří pozemek, takže s větším počtem továren počítal již dříve a prostoru pro stavbu má dostatek.

Zmíněná první továrna na 5nm čipy bude v Arizoně připravena na hromadnou výrobu do roku 2024. Kdy budou hotové další továrny a jaké technologie budou používat, se teprve rozhoduje. Bude záležet na mnoha okolnostech včetně úrovně celosvětové poptávky po čipech.

Diskuze (5) Další článek: Čech u startu na Měsíc. Karel Pacner vzpomíná na misi Apollo 11

Témata článku: Technologie, Byznys, Procesory, USA, Čipy, TSMC, Vláda, Výroba, Arizona, Čip, Reuters, Továrna, Pozemky, Dolar, DAL, Procesory na Heureka.czRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10