TS-ImageMapper 2.00: klikací mapy snadno a rychle

Obrázkové klikací mapy jsou oblíbenou součástí webových stránek, ovšem jejich vytvoření rozhodně není jednoduchou záležitostí a vyžaduje poměrně dobrou znalost jazyka HTML.
Obrázkové "klikací" mapy jsou oblíbenou součástí webových stránek, ovšem jejich vytvoření rozhodně není jednoduchou záležitostí a vyžaduje poměrně dobrou znalost jazyka HTML. Užitečným pomocníkem může být program TS-ImageMapper, jehož verzi 2.00 si dnes představíme. Jedná se o klasický editor obrázkových map, do kterého si načtete obrázky (podporovány jsou formáty BMP, GIF, JPG, PNG, a POL), upravíte jejich vlastnosti a poté použijete průvodce, jenž vám bude asistovat při vytváření mapy.

Ovládání programu je velmi jednoduché, čemuž významně napomáhají velmi sympatické velké ikony v horní části obrazovky. Nejprve je nutné nastavit velikost obrázkové mapy, což učiníte kliknutím na ikonu Map. Pak postupně zvolíte obrázky, z nichž budete mapu vytvářet - to provedete kliknutím na ikonu Insert. Propracovanost do posledního detailu je znát i v dialogu výběru obrázku, kde nechybí okénko s náhledem. Vložené obrázky můžete dále upravovat - lze například použít rotování, vkládání textu, nastavení průsvitnosti a několik dalších funkcí. Na závěr přiřadíte jednotlivým částem URL adresy dokumentů, jež se otevřou po kliknutí na příslušný obrázek. Nechybí ani podpora JavaScriptů - přímo v programu lze nastavit funkce onMouseOver, onMouseOut a onClick. V poslední fázi zbývá jen vložení výsledného obrázku do souborů HTML. To provedete následujícím způsobem:

Do všech dokumentů na místo, kam bude vložena obrázková mapa, zapíšete kód <A NAME=“TYMAX_IMAGEMAP_popis“>cokoli</A> (například <A NAME=“TYMAX_IMAGEMAP_klikacimenu“>Menu</A>). Tento kód bude později nahrazen právě obrázkovou mapou.

V programu TS-ImageMapper kliknete na ikonu Wizard, čímž aktivujete průvodce, jenž vás nejprve požádá o určení složky, ve které jsou uloženy soubory, do nichž chcete vložit obrázkovou mapu, a následně určíte výstupní formát (nabízen je JPEG nebo PNG) a jeho parametry.

Výsledný kód je maximálně úsporný, funkční a odpovídá normám HTML, takže se nemusíte obávat, že by se stránka v nějakém prohlížeči nezobrazila správně.

Jestliže tedy chcete vyzdobit své stránky neotřelým ovládacím menu, shledáte tuto aplikaci jako velmi užitečnou. Kromě maximálně zjednodušeného ovládání přináší postačující množství funkcí a hlavně to, co dělá, dělá dobře. Jediné, co mi při práci s TS-ImageMapperem výrazně vadilo, byla absence funkce "zpět".

Výhrady mám také proti odinstalaci, která na disku zapomněla celkem pět souborů a dvě složky o velikosti 115 KB a v registrech zůstala větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Tymax Systems.

Freeware, v neregistrované verzi je zobrazován reklamní proužek. Download, velikost: 1,43 MB

Váš názor Další článek: Computer 6/00

Témata článku: Software, Mapy, Download, Nastavit funkce, Klika, Dobrý pomocník, Wizard, Postačující množství, Užitečná funkce, M/s, Klik


Určitě si přečtěte

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 71

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5