Předplatné | Slevy | Microsoft 365

Microsoft 365 pro rodiny nikdy nebyl levnější než teď. A máme trik, jak ušetřit ještě víc

  • Microsoft 365 si můžete dopředu aktivovat až na 5 let.
  • Pokud předplatné prodloužíte o rodinnou variantu, počítá se celé období jako rodinná verze.
  • Můžete tedy kombinovat levnější předplatné pro jednotlivce s předplatným pro rodiny.

Balík služeb a produktů Microsoft 365 může být velice výhodný, ale záleží na vašich potřebách. Rodinné předplatné nabízí až šest účtů, kde každý získá terabajt místa ve OneDrivu. Nainstaluje si i Office na více počítačů, mobilů a tabletů. Předplatné bývá pravidelně ve slevě. Dá se ale ušetřit ještě víc kombinací typů předplatných.

Doporučená cena Microsoft 365 pro rodiny je 2 699 Kč na rok. Výrobce služby prodává právě za tuto cenu na svém webu. V českých obchodech se však balík pravidelně objevuje zlevněný okolo 1500 Kč. Historicky nejlepší akce probíhá právě teď, kdy Amazon prodává licenci na 27 měsíců za 92 eur, v přepočtu 2300 Kč. Tedy 85 Kč měsíčně za kompletní MS Office a 1TB kapacitu na OneDrivu pro šest lidí.

 

Právě teď je Microsoft 365 pro rodiny na 27 měsíců jen za 2300 Kč

 

Existuje přitom cesta, jak teoreticky ušetřit ještě víc. Nebo jak ušetřit kdykoli, i když není zrovna žádná akce. Můžete totiž koupit (vícekrát) předplatné pro jednotlivce, které je z podstaty vždycky lacinější. Následně ho povýšíte na rodinnou edici tím, že si aktivujete právě variantu pro rodiny.

Klepněte pro větší obrázek
Takové jsou doporučené ceny předplatného, v e-shopech ale často narazíte
na nižší ceny. Poměrně běžně se vyskytují slevové akce

Je to šedá zóna, ale Microsoft tenhle postup uvádí na svém webu. Kdyby takový přístup k předplatným mít nechtěl, nemusel by. Jenže aktuálně je předplatné Microsoft 365 nastavené tak, že když ho prodloužíte, přidá se nově zakoupená doba k té stávající a současně se celé období podřídí poslední aktivované licenci.

Jak povýšit na rodinné předplatné

Příklad. Řekněme, že vám zbývá 6 měsíců předplatného pro jednotlivce. Dokoupíte si rodinné předplatné na 12 měsíců, aktivujete ho ve svém účtu Microsoft. Období se sečtou, tj. máte předplatné Microsoft 365 na 18 měsíců. Současně platí, že období předplatného pro jednotlivce se tímto povýšilo na verzi pro rodiny, takže máte na 18 měsíců předplatné Microsoft 365 pro rodiny.

Microsoft umožňuje, abyste si aktivovali předplatné na několik let dopředu. Když bude předplatné pro jednotlivce zlevněné, můžete si ho koupit třeba na tři roky. K tomu následně přidáte předplatné pro rodiny na rok a Microsoft vám celé období převede na rodinné předplatné. Takže máte čtyři roky rodinného předplatného, které vás ovšem vyšlo levněji, než kdybyste koupili čtyři roční rodinná předplatná.

Ušetříte i tisíce

Příklad z praxe. Řekněme, že koupíte Microsoft 365 pro jednotlivce za 799 Kč. Za takovou cenu teď krabicovou verzi nabízí Datart, ElectroWorld a Planeo. Když koupíte dvě licence, máte 24 měsíců za šestnáct stovek. I kdybyste následně přidali rodinné předplatné v plné doporučené ceně, stálo vás 36 měsíců 4 300 Kč. Běžně byste přitom za tři roky zaplatili 8100 Kč, tedy skoro dvakrát tolik.

A když spojíte dvě aktuální akce, tj. koupíte dvě roční individuální krabicové licence za celkem 1600 Kč a pak onen 27měsíční rodinný balík z Amazonu za 2300 Kč, budete mít Microsoft 365 pro šest lidí na čtyři roky a tři měsíce jen za 3900 Kč, tedy 76 Kč na měsíc.

Předplatné si takto nemůžete aktivovat na nekonečnou dobu. Stropem je pět let, přičemž ve světě softwaru a internetových služeb si stejně nedovedeme představit, že by si někdo chtěl předplatit delší období. Teoreticky však můžete v popsaném postupu příště pokračovat.

Když před vypršením předplatného aktivujete Microsoft 365 pro jednotlivce, stane se z vašeho předplatného zase varianta pro jednotlivce, kterou pak povýšíte na rodinnou verzi. Produktové klíče nemají expirační dobu, takže si je teoreticky můžete nakoupit do zásoby a aktivovat je až po letech, ale to už byste si museli být hodně jistí tím, že třeba za sedm let pořád budete o službu stát.

Za tip děkujeme našemu vývojáři.

Zdroje: Microsoft 365 support | Microsoft Community (1, 2)


Za nákupy, které v e-shopech uskutečníte prostřednictvím odkazu v článku, může Živě dostat provizi.

Diskuze (107) Další článek: Méně létání na autopilota a více ručního řízení, doporučuje pilotům americká letecká správa

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office, Amazon, OneDrive, Předplatné, Outlook, Outlook.com, Slevy, Office 365, Microsoft Word, Skype, Microsoft 365, OneNote, Microsoft Teams, Electroworld, Licence, Excel, PowerPoint, Období, Verze, Datart, Rodina, MS Office, Microsoft Community, TrikJak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Útočník obelhal největší kryptoburzu a ukradl 14 miliard korun. I kryptoměny se musí záplatovat

Útočník obelhal největší kryptoburzu a ukradl 14 miliard korun. I kryptoměny se musí záplatovat

**Binance, největší kryptoburza, potvrdila, že jí útočník ukradl v přepočtu 14 mld. korun. **Burza rychle zastavila činnost, takže s většinou penez útočník nemůže nakládat. **Útok umožnila díra v komponentně propojující dva blockchainy.

Petr Urban
PenízeKryptoměny
Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

Microsoft vydal Windows 11 verze 22H2. Jak aktualizovat hned teď?

**Aktualizace s názvem 2022 Update je od úterý od 19:00 oficiálně dostupná všem **Distribuce Windows 11 22H2 bude řízená, takže se může protáhnout na týdny až měsíce **Pokud máte kompatibilní počítač, rovnou na verzi 22H2 přejdete z Desítek

Petr Urban
Windows 11Windows UpdateMicrosoft
Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

** Dnes vstupuje v platnost Digital Markets Act ** Příští rok udělá z digitálních hegemonů strážce přístupu ** A každý takový strážce bude podléhat tvrdé regulaci

Jakub Čížek
Evropská uniePrávoInternet
Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Výsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

Výsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

** K dispozici jsou podrobné nezávislé testy nové grafické karty GeForce RTX 4090 ** Nvidia splnila sliby, mezigenerační skok ve výkonu je obrovský ** DLSS 3 přináší revoluci v počtu fps

Karel Javůrek
GeForce RTX 4000Grafické kartyNvidia
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Jsou vůbec DALL-E, Midjourney nebo Copilot legální? Někdo by to měl rozčísnout, dokud je ještě čas

Jsou vůbec DALL-E, Midjourney nebo Copilot legální? Někdo by to měl rozčísnout, dokud je ještě čas

** Z textových a obrázkových AI generátorů se stávají komerční služby ** Už to není experiment pro pár geeků a programátorů ** Právní experti začínají řešit, jestli náhodou neporušují autorské právo

Jakub Čížek
Autorské právoUmělá inteligence
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy