Tři nové digitální fotoaparáty od Kodaku

DX3900, DX3700 a DX3215 jsou mířeny do střední a low-endové kategorie, jejich provedení ocení všichni, kdo chtějí snadno pořizovat a zpracovávat digitální fotografie.

Stejně jako jsou různě vysoká číselná označení jednotlivých modelů, je logicky odstupňováno i jejich vybavení. Nejvyšší model DX3900, který bude dostupný koncem srpna, poskytuje rozlišení 3,1 megapixel (2160×1440 bodů). Optický zoom je dovjnásobný, digitální pak trojnásobný. Jako paměťové médium slouží jako již tradičně u Kodaku Compact Flash, ve standardu je 8MB karta. DX3900 umožňuje nastavit barevnost, ISO, a expozici pro nejvhodnější zachycení snímku.

DX3900

Slabší model DX3700 používá stejné rozlišení, liší se ale několika výraznými prvky. Nejvýraznějším rozdílem je absence optického zoomu, zůstává jen ten trojnásobný digitální. Jako paměťové médium také nejsou použity karty Compact Flash, ale MMC/SD karty. Ve fotoaparátu je vestavěno 8 MB paměti. Tento model také neposkytuje takové možnosti individuálního nastavení jako DX3900.

DX3700

DX3215 je představitelem vstupní kategorie digitálních fotoaparátů. S rozlišením 1,3 megapixelu (1280×960) stačí na jednoduchou fotografii, proti DX3700 má navíc dvojnásobný optický zoom (digitální je dvojnásobný). Také obsahuje 8 MB vestavené paměti dále rozšiřitelné přes MMC/SD karty.

DX3215

Všechny tyto fotoaparáty jsou vybavené stojánkem EasyShare Camera Dock, malým podstavcem, který si postavíte vedle počítače. Fotoaparát do něj pěkně zapadne a stiskem jednoho tlačítka se přesunou snímky z fotoaparátu do počítače. Navíc se ve stojánku dobíjejí NiMH baterie, takže odpadá připojování kabelů k fotoaparátu. Stejně tak mají všechny přístroje vestavěný barevný LCD displej a k počítači se připojují přes USB, ale to v této kategorii již patří k samozřejmému vybavení.

DX3900 se bude prodávat za 530 dolarů od konce srpna, DX3700 bude stát 480 dolarů a objeví se v půlce září a ve stejné době se objeví i DX3215, který bude stát 280 dolarů.

Váš názor Další článek: Nvidia uvedla Quadro 2 Go

Témata článku: Fotografování, Fotoaparát, Kodak, Digitální fotoaparáty, Digitální fotoaparát, Megapixel, Camera, Vybavený model, Compact, Zoom, Dock, Stejný prvek


Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

** Google dnes představil novinky ** Dočkali jsme se nového telefonu Pixel 3, tabletopočítače a domácího displeje ** Rozšíření Google Assistenta do dalších zemí se bohužel nekoná

David Polesný | 45

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 37


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku