Tři nové digitální fotoaparáty od Kodaku

DX3900, DX3700 a DX3215 jsou mířeny do střední a low-endové kategorie, jejich provedení ocení všichni, kdo chtějí snadno pořizovat a zpracovávat digitální fotografie.

Stejně jako jsou různě vysoká číselná označení jednotlivých modelů, je logicky odstupňováno i jejich vybavení. Nejvyšší model DX3900, který bude dostupný koncem srpna, poskytuje rozlišení 3,1 megapixel (2160×1440 bodů). Optický zoom je dovjnásobný, digitální pak trojnásobný. Jako paměťové médium slouží jako již tradičně u Kodaku Compact Flash, ve standardu je 8MB karta. DX3900 umožňuje nastavit barevnost, ISO, a expozici pro nejvhodnější zachycení snímku.

DX3900

Slabší model DX3700 používá stejné rozlišení, liší se ale několika výraznými prvky. Nejvýraznějším rozdílem je absence optického zoomu, zůstává jen ten trojnásobný digitální. Jako paměťové médium také nejsou použity karty Compact Flash, ale MMC/SD karty. Ve fotoaparátu je vestavěno 8 MB paměti. Tento model také neposkytuje takové možnosti individuálního nastavení jako DX3900.

DX3700

DX3215 je představitelem vstupní kategorie digitálních fotoaparátů. S rozlišením 1,3 megapixelu (1280×960) stačí na jednoduchou fotografii, proti DX3700 má navíc dvojnásobný optický zoom (digitální je dvojnásobný). Také obsahuje 8 MB vestavené paměti dále rozšiřitelné přes MMC/SD karty.

DX3215

Všechny tyto fotoaparáty jsou vybavené stojánkem EasyShare Camera Dock, malým podstavcem, který si postavíte vedle počítače. Fotoaparát do něj pěkně zapadne a stiskem jednoho tlačítka se přesunou snímky z fotoaparátu do počítače. Navíc se ve stojánku dobíjejí NiMH baterie, takže odpadá připojování kabelů k fotoaparátu. Stejně tak mají všechny přístroje vestavěný barevný LCD displej a k počítači se připojují přes USB, ale to v této kategorii již patří k samozřejmému vybavení.

DX3900 se bude prodávat za 530 dolarů od konce srpna, DX3700 bude stát 480 dolarů a objeví se v půlce září a ve stejné době se objeví i DX3215, který bude stát 280 dolarů.

Váš názor Další článek: Nvidia uvedla Quadro 2 Go

Témata článku: Fotografování, Fotoaparát, Kodak, Compact, Digitální fotoaparáty, Camera, Dock, Vybavený model, Stejný prvek, Megapixel, Zoom, Digitální fotoaparát


Určitě si přečtěte

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 60


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji