Tři králové od IBM přišli už na podzim

Rodina vývojových nástrojů VisualAge od společnosti IBM úspěšně konkuruje všem známým produktům na...
Rodina vývojových nástrojů VisualAge od společnosti IBM úspěšně konkuruje všem známým produktům na současném trhu, ať se již jedná o dílnu Borland, Microsoft, Powersoft nebo Symantec. Nástroje VisualAge pokrývají celou škálu systémů, kterými IBM disponuje, od PC přes RS/6000, AS/400 a superservery (mainframy) S/390.

Hlavní novinky zaznamenaly tři z nástrojů rodiny VisualAge – a sice VisualAge Generator (4GL RAD pro vývoj víceúrovňových aplikací c/s, případně pro Internet; podporuje kódy C++, Cobol, Java), VisualAge DataAtlas (nástroj pro návrh, údržbu a generování databází, tj. datových definic – ve verzi 2.5 lze provádět i pouze částečnou transformaci datového modelu) a VisualAge for Java. Z komplexních řešení pro bankovnictví a pojišťovnictví jsou nové verze u VisualAge for e-business, VisualAge Financial Foundation a VisualAge Year2000.

Jednou z velkých výhod nástrojů VisualAge od IBM, především u VisualAge Generator je, že pro vývoj aplikace není nutno používat cílovou platformu, na tomto vývoji může pracovat i více vývojářů, lze pracovat s cílovými daty, a v cílovém prostředí se nemusí aplikace znovu ladit a testovat. VisualAge Generator rovněž pomocí ODBC zpřístupňuje ostatní databáze (Oracle, Informix, SQL Server, MS Access).

Nástroj VisualAge for Java je dostupný i na Internetu, ve verzi Entry Level dokonce zdarma – tato verze podporuje pouze 100 tříd, tj. hodí se pro malé aplikace. IBM podporuje technologii Java pro všechny své platformy (OS/2, OS/400, AIX, OS/390).

Váš názor Další článek: Změní se odkoupením PGP jeho bezpečnost?

Témata článku: IBM, TRI, Král, Podzim, Generator, Králov


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 42

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu