Apple | Android | Apple Watch

Třetina majitelů iPhonů má chytré hodinky. V případě telefonů s Androidem je to o polovinu méně

Apple se před pár dny pochlubil finančními výsledky, které opět neuvěřitelně táhne popularita chytrých hodinek Watch, ale také třeba chytrá bezdrátová sluchátka AirPods. Analytická společnost CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) zveřejnila výsledky výzkumu, které se zabývají právě oblíbenosti chytrých hodinek u obou hlavních táborů mobilních platforem.

Jak lze vidět i na grafu, třetina majitelů telefonů iPhone vlastní nějaké chytré hodinky či náramek, přičemž většinou se jedná právě o Watch od Applu (19 %). Populární jsou ale i modely Fitbit (10 %), kam patří i jednodušší náramky. Část tvoří i zařízení od dalších výrobců.

U majitelů telefonů s Androidem je ale obrovský rozdíl - pouze 16 % vlastníků telefonů s operačním systémem Android má nějaký druh chytrých hodinek, přičemž nejvíce se jedná o Fitbit (5 %), Samsung (4 %) a zbytek pak tvoří další výrobci.

Klepněte pro větší obrázek

I to je možná jeden z důvodů, proč se Googlu příliš nepodařilo prosadit WearOS, protože prodeje jsou nízké a majitelé Androidů mají o tyto zařízení menší zájem. Souvisí s tím samozřejmě i kompatibilita a schopnosti propojení, které jsou často omezené například kvůli starší nekompatibilní verzi Androidu a podobně. Zde má Apple jasnou výhodu právě díky úzkému spojení obou zařízení, které si vyvíjí sám jak po stránce hardwaru, tak i softwaru.

Uvidíme, zda se situace změní s příchodem chytrých hodinek pod taktovkou Googlu, který rovněž před pár dny koupil zmíněný Fitbit a lze očekávat, že možná už příští rok vydá vlastní hodinky třeba pod řadou Pixel podobně jako u telefonů, tabletů nebo třeba sluchátek.

Diskuze (18) Další článek: Změny času mohou mít dlouhodobé zdravotní důsledky, varují lékaři

Témata článku: Google, Apple, Android, iPhone, Samsung, Apple Watch, Hodinky, Nositelnosti, AirPods, Wear OS, Fitbit, Majitel telefonů, CIRP, Watch, Telefon, Majitel, Chytré hodinky


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky