Apple | Android | Apple Watch

Třetina majitelů iPhonů má chytré hodinky. V případě telefonů s Androidem je to o polovinu méně

Apple se před pár dny pochlubil finančními výsledky, které opět neuvěřitelně táhne popularita chytrých hodinek Watch, ale také třeba chytrá bezdrátová sluchátka AirPods. Analytická společnost CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) zveřejnila výsledky výzkumu, které se zabývají právě oblíbenosti chytrých hodinek u obou hlavních táborů mobilních platforem.

Jak lze vidět i na grafu, třetina majitelů telefonů iPhone vlastní nějaké chytré hodinky či náramek, přičemž většinou se jedná právě o Watch od Applu (19 %). Populární jsou ale i modely Fitbit (10 %), kam patří i jednodušší náramky. Část tvoří i zařízení od dalších výrobců.

U majitelů telefonů s Androidem je ale obrovský rozdíl - pouze 16 % vlastníků telefonů s operačním systémem Android má nějaký druh chytrých hodinek, přičemž nejvíce se jedná o Fitbit (5 %), Samsung (4 %) a zbytek pak tvoří další výrobci.

Klepněte pro větší obrázek

I to je možná jeden z důvodů, proč se Googlu příliš nepodařilo prosadit WearOS, protože prodeje jsou nízké a majitelé Androidů mají o tyto zařízení menší zájem. Souvisí s tím samozřejmě i kompatibilita a schopnosti propojení, které jsou často omezené například kvůli starší nekompatibilní verzi Androidu a podobně. Zde má Apple jasnou výhodu právě díky úzkému spojení obou zařízení, které si vyvíjí sám jak po stránce hardwaru, tak i softwaru.

Uvidíme, zda se situace změní s příchodem chytrých hodinek pod taktovkou Googlu, který rovněž před pár dny koupil zmíněný Fitbit a lze očekávat, že možná už příští rok vydá vlastní hodinky třeba pod řadou Pixel podobně jako u telefonů, tabletů nebo třeba sluchátek.

Diskuze (18) Další článek: Změny času mohou mít dlouhodobé zdravotní důsledky, varují lékaři

Témata článku: Google, Apple, Android, iPhone, Hodinky, Samsung, Apple Watch, Nositelnosti, AirPods, Wear OS, Fitbit, Watch, Chytré hodinky, Hod, CIRP, Majitel, Majitel telefonů, Telefon

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky