Apple | Sluchátka | OnePlus | AirPods

Trapas celníků: Zadrželi „padělaná“ sluchátka AirPods, šlo ale o pravé OnePlus Buds

Jeden drobný omyl, kterým se nyní baví celý internet. Americký Úřad celní a hraniční ochrany (CBP) se pochlubil, že koncem srpna zadržel na hranicích 2000 padělaných sluchátek Apple AirPods. Vydal k tomu tiskovou zprávu, příspěvek dal na všechny své sociální sítě. Bystří uživatelé si ale rychle všimli, že to, co je na přiložených fotografiích, nejsou AirPods, ale One Plus Buds. Úřad se totiž spletl a ve skutečnosti zadržel zcela legitimní a pravá sluchátka, která považoval za padělky Applu.

Na celé situaci je nejhumornější styl oznámení, kterým úřad informoval o zadržených padělcích. „Tohle není Apple,“ napsal CBP s tím, že se má jednat o falešné zboží v hodnotě 398 tisíců dolarů. Ano, Apple AirPods to skutečně nebyly, protože vypadají jinak. Na fotkách jsou vidět OnePlus Buds, rovněž bílá sluchátka, ale od jiného výrobce. Navíc nejsou padělaná. 

Nakolik jsou si sluchátka podobná můžete posoudit v galerii výše

Reálně tak mělo zboží hodnotu 158 tisíc dolarů, protože tolik stojí 2000 kusů OnePlus Buds. Jeden pár vyjde v USA na 79 dolarů - stále si člověk mírně připlatí, ale zdaleka ne tolik jako u AirPods, která začínají na 139 dolarech. 

Nutno dodat, že OnePlus Buds skutečně vypadají velmi podobně jako AirPods. Čínský výrobce byl dokonce obviňován z kopírování designu Applu. Ale celníci by měli být právě ti lidé, kteří rozdíl poznají, jelikož mají pravomoci odstavit celou jednu zásilku s tisíci kusy zboží. Navíc balení obou sluchátek jsou zřetelně odlišná.

Společnost OnePlus na to reagovala na Twitteru pobavením, pouze vyzvala CBP, ať zásilku vrátí. Samotní celníci se zatím k přešlapu nevyjádřili.

Diskuze (44) Další článek: Elon Musk: „Příští prototyp Starshipu poletí do výšky 18 kilometrů.“

Témata článku: Apple, Internet, USA, Twitter, Sluchátka, OnePlus, AirPods, CBP, Sluchátko, Dolar, Celníci, Trapas, Zboží


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 3

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně