Transcend StoreJet 600: hliníkový disk s M.2 SSD se hodí k Macům, ale poběží i s Windows

Do nabídky Transcendu přibyl externí disk StoreJet 600, který svým designem míří především mezi uživatele Macbooků. Jde o hliníkové pouzdro, které v sobě ukrývá tradiční SATA SSD do slotu M.2. K počítači se připojuje pomocí USB typu C a nabídne kapacitu 240 GB.

Disk využívá rychlé rozhraní USB 3.1 Gen 2 a nabízí maximální rychlost čtení 470 MB/s. Samozřejmě bude fungovat i v Macboocích s rozhraním Thunderbolt 3. Kromě kabelu s dvěma konektory USB typu C přibaluje výrobce k disku i kabel s běžným USB typu A a půjde tak připojit i k počítačům bez moderního konektoru. Disk váží pouze 47 gramů a tloušťka je 7,5 mm.

Disk je z výroby naformátován jako HFS+ určený pro Macy, po připojení k PC s Windows je však možné disk přeformátovat na NTFS a využívat i mimo prostředí macOS. U jablečného systému se také nabízí upgrade na nový souborový systém APFS, který je pro úložiště typu SSD optimalizován. A to především v případě, kdy by disk nebyl využíván pouze pro skladování dat, ale i instalaci systému.

Diskuze (1) Další článek: Facebook v Česku spouští vlastní vyhledávač práce Jobs. Hodně zavaří LinkedInu a podobným webům

Témata článku: Hardware, Windows, macOS, MacBook, SSD, USB, Pevné disky, Úložiště, Příslušenství, Sata SSD, NTFS, Moderní konektor, Konektor, Classic IntelliMouse, Rychlé rozhraní, Externí disk, Maximální rychlost, Možný disk, Hliníkové pouzdro, Prostředí MacOS, Mac, Typ, Tradiční SATA, Disk, Kabel


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu