Wi-Fi | Router | TP-Link

TP-Link Archer AX50: router s Wi-Fi 6, který je postaven na čipsetu od Intelu

Počet zařízení s novým rychlým standardem 802.11ax neboli Wi-Fi 6 se nám pomalu rozrůstá. Mezi prvními dostupnějšími kousky by měl být nový router AX50 od společnosti TP-Link.

Dvoupásmový router TP-Link AX50 (AX3000) se pyšní novou gigabitovou Wi-Fi 6 (Gig+), přičemž maximální teoretická rychlost přes 5 GHz je 2 402 Mb/s a přes frekvenci 2,4 GHz pak až 574 Mb/s. Uvnitř se nachází moderní bezdrátový čipset od Intelu.

Router je vybaven čtyřmi externími anténami, jedním WAN portem, čtyřmi gigabitovými ethernet porty a jedním portem USB 3.0. TP-Link slibuje kromě vyšší propustnosti (podpora technologie OFDMA) také až o 75 % nižší odezvu než u starších modelů. Router je rovněž efektivnější z pohledu aktivace a přenosu dat, což by mělo snížit spotřebu mobilních zařízení při komunikaci.

Vadou na kráse je chybějící podpora WPA3, což je nový standard zabezpečení, který je už finalizovaný od minulého roku. Místo toho má router podporu Alexy pro hlasové ovládání a specializovanou aplikaci pro správu. Cena zatím nebyla uvedena.

Diskuze (44) Další článek: Facebook zvažuje, že nebude zobrazovat počet lajků, aby ostatní nezáviděli

Témata článku: Intel, Wi-Fi, Router, TP-Link, WAN, Archer, Čipset, GHz, Standard, Port


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF