Router | Wi-Fi | TP-Link

TP-Link Archer AX50: router s Wi-Fi 6, který je postaven na čipsetu od Intelu

Počet zařízení s novým rychlým standardem 802.11ax neboli Wi-Fi 6 se nám pomalu rozrůstá. Mezi prvními dostupnějšími kousky by měl být nový router AX50 od společnosti TP-Link.

Dvoupásmový router TP-Link AX50 (AX3000) se pyšní novou gigabitovou Wi-Fi 6 (Gig+), přičemž maximální teoretická rychlost přes 5 GHz je 2 402 Mb/s a přes frekvenci 2,4 GHz pak až 574 Mb/s. Uvnitř se nachází moderní bezdrátový čipset od Intelu.

Router je vybaven čtyřmi externími anténami, jedním WAN portem, čtyřmi gigabitovými ethernet porty a jedním portem USB 3.0. TP-Link slibuje kromě vyšší propustnosti (podpora technologie OFDMA) také až o 75 % nižší odezvu než u starších modelů. Router je rovněž efektivnější z pohledu aktivace a přenosu dat, což by mělo snížit spotřebu mobilních zařízení při komunikaci.

Vadou na kráse je chybějící podpora WPA3, což je nový standard zabezpečení, který je už finalizovaný od minulého roku. Místo toho má router podporu Alexy pro hlasové ovládání a specializovanou aplikaci pro správu. Cena zatím nebyla uvedena.

Diskuze (44) Další článek: Facebook zvažuje, že nebude zobrazovat počet lajků, aby ostatní nezáviděli

Témata článku: Intel, Router, Wi-Fi, TP-Link, WAN, GHz, Port, Čipset, Archer, Standard

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5