Web | Mobilní aplikace | Sport | Cyklistika | Kola

Tour de France 2020: Kde sledovat cyklistický závod online

Nejslavnější cyklistický závod Tour de France se kvůli pandemii koronaviru přesunul z tradičního červencového termínu na začátek září. Odstartuje zítra, v sobotu 29. srpna, a to 156 km dlouhou rovinatou etapou se startem i cílem ve městě Nice. Poradíme, jak závod nejlépe sledovat online. 

Tour de France online: na webu i v aplikaci

Třítýdenní závod zahrnuje 21 etap, přičemž každá se jede i několik hodin. Pokud jste fanda cyklistiky a nemáte možnost po očku sledovat televizi s přímým přenosem, budou se vám hodit průběžné online informace.

Za doporučení rozhodně stojí oficiální aplikace Tour de France 2020, která je k dispozici pro Android a iOS. Uvidíte zde veškeré podrobnosti o jednotlivých etapách a týmech, během závodu pak průběžné informace. Online uvidíte pozice peletonu, uniklých skupin či významných jezdců, aplikaci se proto vyplatí sledovat i při sledování přímého přenosu v televizi. Pokud se pole jezdců více roztrhá, budete daleko lépe v obraze. 

Aplikace sice podává informace z první ruky, ale není k dispozici v češtině. Pokud nevládnete angličtinou, stojí za doporučení pokrytí závodu na webu iSport.cz. Zde najdete online zpravodajství z jednotlivých etap, průběžné výsledky, ale třeba také užitečný přehled všech etap s českým popisem, v čem jsou zajímavé.

Dva Češi na startu

Samozřejmě lze informace sledovat i na oficiálním webu Tour de France, ale stejně jako v aplikacích platí, že není k dispozici v češtině, jen v angličtině, němčině, francouzštině nebo španělštině. Informace podávané skrze mobilní aplikaci jsou ale přehlednější a pokud vás zajímá jen online průběh etap, je vhodnějším nástrojem. Grafu s výškovým profilem a pozicemi jezdců přitom snadno porozumíte i bez znalosti cizího jazyka. 

Užitečné jsou večerní sestřihy toho nejzajímavějšího z jednotlivých etap, ty můžete v originále sledovat na oficiálním YouTube kanále, ovšem pokud nevládnete angličtinou, rozhodně lze doporučit sestřihy z produkce České televize. Ta bude nabízet i průběhy jednotlivých etap na programu ČT4 Sport. Ten lze sledovat i na webu nebo v mobilní aplikaci

Letošní závod bude opět atraktivní i pro České diváky, na startu se totiž objeví dvojice českých závodníků. Fandit můžete Romanu Kreuzigerovi a Janu Hirtovi.  Ačkoli měl startovat i Zdeněk Štybar, nakonec byl nucen kvůli zranění účast zrušit. 

Níže je galerie s přehledem všech 21 etap letošní Tour de France:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Diskuze (4) Další článek: Polovinu skotské Wikipedie napsal teenager, který vůbec neumí skotsky

Témata článku: YouTube, Web, Android, Mobilní aplikace, Sport, iOS, Cyklistika, Kola, Nice, Roman Kreuziger, Cyklistický závod, Přímý přenos, Aplikace, TDF, Angličtina, Český divák, Etapa, Tour de France, Jezdec, Česká televize


Určitě si přečtěte

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk