Total Commander | Správce souborů

Total Commander vstupuje do nové etapy. Vyšla první betaverze „desítky“

Populární dvoupanelový správce souborů po pěti letech změní hlavní číslo verze. Jeho autor Christian Ghisler včera vydal první betu Total Commanderu 10.00. Obsahuje přes 200 změn a oprav, má i několik nových funkcí.

Nově jsou například dostupné složky vytvořené systémem macOS na discích naformátovaných jako exFAT. Standardně je vidět i adresář C:\Users\Uživatel\AppData, přestože je zobrazení skrytých souborů vypnuto. Master heslo chránící přístupy k FTP lze nově nahradit pomocí Windows Hello, tedy pinem, otiskem či skenem obličeje. Total Commander též umí zobrazit náhledy uložené v metadatech EXIF u obrázkových formátů JPG nebo vybraných RAWů.

Klepněte pro větší obrázek
První betaverze Total Commanderu 10

Velkou změnou prochází integrovaný prohlížeč Lister, který si lépe poradí s videem. Lze jej doplnit o DirectShow nebo LAV filtry upravující obraz, zajišťující podporu nových formátů nebo přidávající titulky. Přehrávač lze též nově zobrazit na celou obrazovku (dvojklikem nebo zkratkou Alt+Enter), zobrazuje kapitoly a má nová tlačítka pro skok v čase o 10 a 60 sekund.

Kompletní seznam změn najdete na oficiálním webu, ze stejného místa lze novou betaverzi rovněž stáhnout. U Total Commanderu je licence doživotní, takže kdo si software koupil třeba před 20 lety v době, kdy se ještě jmenoval Windows Commander, tak má nárok na všechny budoucí upgrady.

Ghisler začal na Total Commanderu 10 pracovat již loni v dubnu, první veřejná verze desítky vyšla až tento týden. Ostrá verze dorazí někdy v příštích měsících. Autor se ještě stále drží konzervativního vydávání testovacích sestavení, takže můžeme očekávat několik betaverzí a release candidates.

Diskuze (170) Další článek: Uživatelé sobě: v Mapách Google bude možné kreslit chybějící cesty a nahrávat aktuální fotky

Témata článku: Software, Total Commander, Betaverze, Správce souborů, Soubor, DirectShow, Lister, Windows Commander, Christian Ghisler, Windows Hello, Lava, Oprava, Nová etapa, Pin, Alt + Enter25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vítr, který měl přijít, nepřišel. Sonda InSight nemusí přežít zimu

Vítr, který měl přijít, nepřišel. Sonda InSight nemusí přežít zimu

** Solární panely sondy InSight jsou zaprášené ** Vyrábí tak mnohem méně elektrické energie ** Sonda, která na Marsu pracuje od roku 2018, nemusí přežít marsovskou zimu.

Petr Kubala
InSightMars
NÁVOD: Jak spouštět Linux z USB flashdisku a k čemu je to vlastně dobré

NÁVOD: Jak spouštět Linux z USB flashdisku a k čemu je to vlastně dobré

Chtěli byste vyzkoušet Linux, ale nechce se vám nebezpečně laborovat s diskovými oddíly? Ukážeme vám, jak můžete spouštět tento alternativní operační systém z flashdisku nebo přenosného disku.

Karel Kilián
USBLinux
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows