Total Commander | Správce souborů

Total Commander vstupuje do nové etapy. Vyšla první betaverze „desítky“

Populární dvoupanelový správce souborů po pěti letech změní hlavní číslo verze. Jeho autor Christian Ghisler včera vydal první betu Total Commanderu 10.00. Obsahuje přes 200 změn a oprav, má i několik nových funkcí.

Nově jsou například dostupné složky vytvořené systémem macOS na discích naformátovaných jako exFAT. Standardně je vidět i adresář C:\Users\Uživatel\AppData, přestože je zobrazení skrytých souborů vypnuto. Master heslo chránící přístupy k FTP lze nově nahradit pomocí Windows Hello, tedy pinem, otiskem či skenem obličeje. Total Commander též umí zobrazit náhledy uložené v metadatech EXIF u obrázkových formátů JPG nebo vybraných RAWů.

2021-03-12_09h45_41.png
První betaverze Total Commanderu 10

Velkou změnou prochází integrovaný prohlížeč Lister, který si lépe poradí s videem. Lze jej doplnit o DirectShow nebo LAV filtry upravující obraz, zajišťující podporu nových formátů nebo přidávající titulky. Přehrávač lze též nově zobrazit na celou obrazovku (dvojklikem nebo zkratkou Alt+Enter), zobrazuje kapitoly a má nová tlačítka pro skok v čase o 10 a 60 sekund.

Kompletní seznam změn najdete na oficiálním webu, ze stejného místa lze novou betaverzi rovněž stáhnout. U Total Commanderu je licence doživotní, takže kdo si software koupil třeba před 20 lety v době, kdy se ještě jmenoval Windows Commander, tak má nárok na všechny budoucí upgrady.

Ghisler začal na Total Commanderu 10 pracovat již loni v dubnu, první veřejná verze desítky vyšla až tento týden. Ostrá verze dorazí někdy v příštích měsících. Autor se ještě stále drží konzervativního vydávání testovacích sestavení, takže můžeme očekávat několik betaverzí a release candidates.

Diskuze (170) Další článek: Uživatelé sobě: v Mapách Google bude možné kreslit chybějící cesty a nahrávat aktuální fotky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,