Tipy | Správce souborů | Total Commander

Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

  • Total Commander navazuje na éru dvouokenních správců souborů
  • Ve svém rozhraní skrývá řadu funkcí, o kterých možná nevíte
  • Vybrali jsme dvacet tipů a triků pro tento program
Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

Téma aplikací pro správu souborů rozdělilo nejen naši redakci, ale i čtenáře. Jedni nedají dopustit na Průzkumníka, druzí používají dvopanelové aplikace, které ideově  vychází z historických programů Norton Commander, Volkov Commander či M602. Legendou oboru je Total Commander (původně Windows Commander) švýcarského programátora Christiana Ghislera.

TC v průběhu více než 27leté existence funkčně nabobtnal a dnes nabízí možnosti, o kterých uživatelé často ani netuší. Připravili jsme přehled tipů a triků, které se mohou hodit...

Oblíbené složky

Pokud Total Commander používáte jako výchozího správce, pak velmi pravděpodobně některé složky otevíráte častěji než jiné. Ty nejčastější si můžete přidat mezi oblíbené – v takovém případě do nich budete moci přejít odkudkoli po stisku klávesové zkratky Ctrl+D a následným výběrem ze seznamu.

Klepněte pro větší obrázek 
Oblíbené složky

Aktuální složku lze do seznamu oblíbených přidat tak, že nejprve stisknete Ctrl+D a následně klávesu plus. Položku si pak můžete libovolně pojmenovat. Přes volbu Ctrl+D-Nastavení se dostanete k seznamu všech oblíbených položek, kde je můžete editovat, přidávat, nebo mazat.

Diskuze (122) Další článek: Už i Čína má své robopsy. Ten nejnovější se jmenuje Go 1 a umí cupitat vedle páníčka

Témata článku: Microsoft Office, Tipy, Soubor, PDF, Správce souborů, Total Commander, Ctrl + M, Myši, Volkov Commander, Seznam, Najít a nahradit, Kuba Čížek, Ctrl + Shift, Christian Ghislera, Addons, Word, Klávesa, Doplňky, Kopírování, Sloupec, Klávesová zkratka, Altap Salamander, Průzkumník, Norton Commander, Ctrl + DDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný