Toshiba vyvinula technologii šetřící spotřebu displejů u mobilů

Celkový doba provozu mobilů by se tak měla prodloužit o více než dvacet procent.
Coby „vedlejší produkt“ svého technologického úsilí v noteboocích přichází japonská Toshiba s technologickým vylepšením, které najde své uplatnění hlavně v mobilech: LCD displeje ve stavu „standby“ (tj. než začnete mačkat na tlačítka u mobilu) mohou nyní spotřebovávat polovinu energie než dříve. Byť v tomto stavu displej nijak zvlášť nesvítí, přesto spotřebovává skoro polovinu veškeré energie mobilu v tomto režimu (okolo 2,5 miliwattů), takže patent snižující spotřebu na 1,3 mW docílí prodloužení průměrného života mobilu na baterie cca o 22 %, alespoň podle údajů Toshiby.

Technologie spočívá ve vyvinutí odrazného nízkoteplotního polysilikonového TFT LCD displeje s integrovanou statickou pamětí (SRAM) v každém bodě displeje. Podstatná je integrovanost paměťového prvku, který zkracuje spojení a právě nejvíce šetří energii. Displej má 144x176 obrazových bodů v barvě (4096 barevných odstínů) a úhlopříčku 5,1 cm. Toshiba navíc uvádí, že tento displej bude schopný zobrazování rychlých animací (videa), a díky integrování paměti přímo do zobrazovacích prvků se rovněž zmenší „obestavěný prostor“ displeje. Toshiba zatím neuvádí, kdy by mohl být produkt masově dostupný na trhu.

Diskuze (1) Další článek: Technické ilustrace nemusíte kreslit rukou

Témata článku: Toshiba, Dostupná baterie, Vedlejší produkt, Spotřeba, TomTom, Paměťový produkt, Rychlé spojení, Displej, Sram, TOS

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů