Toshiba si začíná "troufat" i v oblasti serverů

Japonská firma Toshiba známá v počítačové oblasti především výrobou špičkových notebooků se snaží stále více prosazovat i v oblasti serverů.
Japonská firma Toshiba známá v počítačové oblasti především výrobou špičkových notebooků se snaží stále více prosazovat i v oblasti serverů. Od rozšíření výrobního sortimentu si firma slibuje zejména zabrždění nízkých zisků z prodeje notebooků v době kdy prodej této třídy počítačů na světovém trhu stagnuje. S prvním modelem svého serveru se představila již v červnu na výstavě PC Expo v New Yorku.

Včera tato firma představila novou řadu svých podnikových serverů pod označením Magnia 7000. Zároveň prohlásila, že v těchto výpočetních systémech bude podporovat procesory firmy Intel řady Xeon nyní na frekvenci 400MHz. Zatímco server představený na PC Expo byl určen pro menší a střední firmy a podniky, Magnia 7000 je určena převážně pro velké podniky k běhu složitých aplikací, elektronické komerci a k pořizování vysokokapacitních databází. Podporuje multiprocesing, v základní sestavě obsahuje dva procesory. Jeho modulární architektura umožňuje snadný přístup ke všem komponentám systému při opravách a údržbě. Nynější verze jsou kompatibilní s operačním prostředím Microsoft Windows NT a Novell NetWare. Server podporující operační systémy založené na UNIXu Toshiba představí později, nejspíš až v příštím roce. Předběžná cena systému Toshiba Magnia 7000 byla stanovena na 7495 USD.

Váš názor Další článek: Opravené ICQ 99 build 1620

Témata článku: Toshiba, Nízká třída, Expo, Modulární architektura, Oblast, TOS


Určitě si přečtěte

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 21

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

** E-mail většina z nás za svůj život příliš nemění. ** Služby se ale vyvíjí a některé mají zajímavé funkce. ** Velkým lákadlem může být integrace do ekosystému dalších služeb.

Vladislav Kluska | 64

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 67

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

Jeff Bezos: Amazon zbankrotuje. Jednou

** Šéf Amazonu varoval zaměstnance, že ani Amazon nebude existovat navždy ** Nastínil jasné mechanismy, jak udržet Amazon na trhu co nejdéle ** Co může Amazon v budoucnu ohrozit?

Karel Javůrek | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů