Toshiba si začíná "troufat" i v oblasti serverů

Japonská firma Toshiba známá v počítačové oblasti především výrobou špičkových notebooků se snaží stále více prosazovat i v oblasti serverů.
Japonská firma Toshiba známá v počítačové oblasti především výrobou špičkových notebooků se snaží stále více prosazovat i v oblasti serverů. Od rozšíření výrobního sortimentu si firma slibuje zejména zabrždění nízkých zisků z prodeje notebooků v době kdy prodej této třídy počítačů na světovém trhu stagnuje. S prvním modelem svého serveru se představila již v červnu na výstavě PC Expo v New Yorku.

Včera tato firma představila novou řadu svých podnikových serverů pod označením Magnia 7000. Zároveň prohlásila, že v těchto výpočetních systémech bude podporovat procesory firmy Intel řady Xeon nyní na frekvenci 400MHz. Zatímco server představený na PC Expo byl určen pro menší a střední firmy a podniky, Magnia 7000 je určena převážně pro velké podniky k běhu složitých aplikací, elektronické komerci a k pořizování vysokokapacitních databází. Podporuje multiprocesing, v základní sestavě obsahuje dva procesory. Jeho modulární architektura umožňuje snadný přístup ke všem komponentám systému při opravách a údržbě. Nynější verze jsou kompatibilní s operačním prostředím Microsoft Windows NT a Novell NetWare. Server podporující operační systémy založené na UNIXu Toshiba představí později, nejspíš až v příštím roce. Předběžná cena systému Toshiba Magnia 7000 byla stanovena na 7495 USD.

Váš názor Další článek: Opravené ICQ 99 build 1620

Témata článku: Toshiba, TOS, Oblast, Nízká třída, Expo, Modulární architektura, Nízký zisk


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk