Toshiba si začíná "troufat" i v oblasti serverů

Japonská firma Toshiba známá v počítačové oblasti především výrobou špičkových notebooků se snaží stále více prosazovat i v oblasti serverů.
Japonská firma Toshiba známá v počítačové oblasti především výrobou špičkových notebooků se snaží stále více prosazovat i v oblasti serverů. Od rozšíření výrobního sortimentu si firma slibuje zejména zabrždění nízkých zisků z prodeje notebooků v době kdy prodej této třídy počítačů na světovém trhu stagnuje. S prvním modelem svého serveru se představila již v červnu na výstavě PC Expo v New Yorku.

Včera tato firma představila novou řadu svých podnikových serverů pod označením Magnia 7000. Zároveň prohlásila, že v těchto výpočetních systémech bude podporovat procesory firmy Intel řady Xeon nyní na frekvenci 400MHz. Zatímco server představený na PC Expo byl určen pro menší a střední firmy a podniky, Magnia 7000 je určena převážně pro velké podniky k běhu složitých aplikací, elektronické komerci a k pořizování vysokokapacitních databází. Podporuje multiprocesing, v základní sestavě obsahuje dva procesory. Jeho modulární architektura umožňuje snadný přístup ke všem komponentám systému při opravách a údržbě. Nynější verze jsou kompatibilní s operačním prostředím Microsoft Windows NT a Novell NetWare. Server podporující operační systémy založené na UNIXu Toshiba představí později, nejspíš až v příštím roce. Předběžná cena systému Toshiba Magnia 7000 byla stanovena na 7495 USD.

Váš názor Další článek: Opravené ICQ 99 build 1620

Témata článku: Toshiba, TOS, Oblast, Expo, Nízká třída

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů