Toshiba si začíná "troufat" i v oblasti serverů

Japonská firma Toshiba známá v počítačové oblasti především výrobou špičkových notebooků se snaží stále více prosazovat i v oblasti serverů.
Japonská firma Toshiba známá v počítačové oblasti především výrobou špičkových notebooků se snaží stále více prosazovat i v oblasti serverů. Od rozšíření výrobního sortimentu si firma slibuje zejména zabrždění nízkých zisků z prodeje notebooků v době kdy prodej této třídy počítačů na světovém trhu stagnuje. S prvním modelem svého serveru se představila již v červnu na výstavě PC Expo v New Yorku.

Včera tato firma představila novou řadu svých podnikových serverů pod označením Magnia 7000. Zároveň prohlásila, že v těchto výpočetních systémech bude podporovat procesory firmy Intel řady Xeon nyní na frekvenci 400MHz. Zatímco server představený na PC Expo byl určen pro menší a střední firmy a podniky, Magnia 7000 je určena převážně pro velké podniky k běhu složitých aplikací, elektronické komerci a k pořizování vysokokapacitních databází. Podporuje multiprocesing, v základní sestavě obsahuje dva procesory. Jeho modulární architektura umožňuje snadný přístup ke všem komponentám systému při opravách a údržbě. Nynější verze jsou kompatibilní s operačním prostředím Microsoft Windows NT a Novell NetWare. Server podporující operační systémy založené na UNIXu Toshiba představí později, nejspíš až v příštím roce. Předběžná cena systému Toshiba Magnia 7000 byla stanovena na 7495 USD.

Váš názor Další článek: Opravené ICQ 99 build 1620

Témata článku: Toshiba, Modulární architektura, Nízká třída, Oblast, Expo, TOS


Určitě si přečtěte

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 30

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 121

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?