Toshiba chce lokalizovat Tablet PC do češtiny

Toshiba u nás oficiálně představila vlastní Tablet PC Portégé 3500 a mimo jiné oznámila, že chce předběhnout v lokalizaci do češtiny i Microsoft.
Tablet PC Portégé 3500 byl oficiálně představen hned při představování Tablet PC sedmého listopadu. K nám se dostává s měsíčním zpožděním, i když na plynulejší dodávky si i tak budeme muset ještě počkat.

Jedná se o kategorii notebookových Tablet PC, počítač tedy funguje jako normální notebook, můžete ale otočit displej a přiklopit jej na klávesnici. Tak se z něj stane jen tablet, který se ovládá perem na dotykové obrazovce. V této kategorii je zatím nejznámější Acer, jehož Tablet PC je k vidění na různých prezentacích již téměř přes rok. Toshiba neuvedla vlastní řešení s takovým předstihem, na druhou stranu je její řešení o poznání lepší.

Portégé 3500 nabízí větší 12palcový displej, rychlejší procesor a disk, jednodušší otáčení obrazovky, na pohled elegantnější design, ale také o poznání vyšší cenu. Tablet PC Portégé 3500 má u nás koncovou prodejní cenu 119 900 Kč bez DPH, tedy 146 278 s daní. Součástí ceny navíc nejsou žádné externí mechaniky, jen obyčejná CD-ROM stojí 6990 bez daně. Zcela jistě tedy nejde o žádnou masovku navíc zatím stále není operační systém a rozpoznávání textu lokalizovány do češtiny.

Klepněte pro větší obrázekToshiba ale při českém představení překvapivě uvedla, že chystá vlastními silami lokalizaci Tablet PC do 31 jazyků, mezi kterými by neměla chybět ani čeština. Tato lokalizace by měla být dostupná příštím rokem na přelomu jara a léta, tedy o poznání dříve, než plánuje lokalizaci samotný Microsoft. Aby toho nebylo dost, chystá se i převod mluvené řeči na psaný text rovněž v 31 jazycích prý i s češtinou. Nechci rozhodně tvrdit, že Toshiba je lhář, mé zkušenosti s problémy lokalizace různých produktů nad úrovní běžného překladu textů však radí k výraznému skepticismu. Pokud se jim to podaří, budou velebeni, pokud neuspějí, nebudou rozhodně žádnou výjimkou.

V současné době bylo toto Tablet PC sice v naší republice představeno, fyzicky ale dostupné není. Jediné dva kousky, které tu byly, si již zamluvil ministr Mlynář a jeho podřízený. Stejně tak po celém světě je o toto Tablet PC zatím velký zájem, takže naše republika bude uspokojována až později. Ačkoli je tedy obecně pro kategorii Tablet PC očekávaný odbyt velmi pod úrovní prodejů notebooků, jsme zatím v období, kdy se o něj perou techničtí nadšenci z celého světa. Díky větší poptávce lze ale čekat větší objemy výroby a následně i nižší ceny.

Klepněte pro větší obrázek

Procesor Intel® Mobile Pentium® III-M 1,33GHz, 512 KB paměť druhé úrovně
Operační paměť 256/1024MB SDRAM
Displej 12.1" TFT (1024×768) Polysilicon, kontrastní poměr 140:1, velikost bodů 0,24×0,24 mm, magnesiový kryt
Grafická karta Trident® CyberALADDiN-T™, UMA RAM 16MB (sdílená), AGP 4×
Pevný disk 40.0 GB S.M.A.R.T., ATA-5, 5400 ot/min, hmotnost 101 g
Mechaniky pouze externí, nejsou součástí dodávky
Zvukový systém ALI-M1535, integrovaný reproduktor a mikrofon, full duplex
Klávesnice UK 85 kl., 10 funkčních kl., Windows kl.,
Polohovací zařízení Touchpad, tablet pen
Komunikace Wireless LAN - Wi-Fi™, Bluetooth™ karta v1.1, LAN 10/100, modem V.90
Rozhraní RJ-45, RJ-11, 2× USB 2.0, 1× FIR, 1× SVGA, 1× sluchatka, 1× mikrofon
Paměťové karty 1× SD™ card slot (Secure Digital), CF™ card slot type II PC Card 1× PC Card typ II, podpora CardBus
Rozměry/hmotnost 295×234×29,9/32,8 mm, 1,85 kg
Akumulátory Lio-ion, doba provozu 4,6 hod., kapacita 3600mAh , ext. AC adaptér s hmotností 190 g
Software Windows® XP Tablet PC Edition EN
Záruka 3 roky mezinárodní

Můžete se podívat i na animaci přeměny z notebooku na tablet (formát WMV, 134 kB).

Diskuze (9) Další článek: Intel umožní přetaktování na svých vlastních deskách

Témata článku: Microsoft, Windows, Toshiba, Mikrofony k pc, Celý kryt, PC klávesnice, Různé kategorie, Duplex, Tablety, TOS, Full-duplex, SD Card, Tab, Tablet PC, Trident, Klávesnice k pc, PC


Určitě si přečtěte

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji