Koronavirus | Facebook | COVID-19

„Tomuhle příspěvku dám koronavirus.“ Facebook připravuje reakční tlačítko na téma COVID-19

„Tomuhle příspěvku dám koronavirus.“ Facebook připravuje reakční tlačítko na téma COVID-19

Od roku 2015, kdy Facebook poprvé představil reakční tlačítka, díky kterým můžete příspěvky ohodnotit i jiným symbolem než palcem nahoru, se funkce stala velmi populární. Tolik, že síť při speciálních příležitostech řadu existujících emotikonů rozšiřuje o nové speciální znaky. Nyní to vypadá, že dostaneme tlačítko odkazující na pandemii koronaviru. Ale není jasné proč. 

Informovala o tom na twitteru expertka na reverzní inženýrství Jane Manchun Wongová, které se často daří objevovat funkce, které sociální sítě teprve vyvíjejí. Sdílela i obrázek, jak má tlačítko vypadat - je to růžovofialové srdce, takže žádný virus a podobně. 

Ve skutečnosti jde o symbol, který Facebok již používá. Jeho podobnou variantu můžeme vidět na samolepce vyzývající k sociálnímu distancování, která je k nalezení na Instagramu. Logo také obsahuje ikonka Informačního centra Facebooku ke COVID-19, jen je trochu jinak barevná. 

Facebook podle serveru Mashable potvrdil, že na reakčním tlačítku pracuje. Informaci posléze potvrdil i pro Socialmediatoday. Ale neřekl, co s ním zamýšlí, ani časový horizont, ve kterém ho chce představit. 

Zůstává proto otázka, zda je podobné tlačítko vůbec třeba. Opravdu někdo touží reagovat na příspěvky pomocí symbolu odkazujícího ke koronaviru? V jaké situaci by něco takového bylo přijatelné? A i kdyby jej nakonec Facebook popsal jako ikonku pro sociální distancování, jak by vypadala chvíle, kdy takový symbol použít? 

Není to poprvé, co Facebook představil reakční tlačítko, které příliš mnoho lidí nepochopilo. Například v roce 2016 v několika zemích zařadil mezi stávající symboly ikonu modré květiny, která měla odkazovat ke Dni matek.

Uživatelé ale nechápali, jak květinu použít, protože neodkazovala k žádné emoci. Facebook tak nakonec musel vysvětlovat, že symbol měl vyjadřovat vděčnost. Možná má tedy nějaký hlubší význam obsahovat i koronavirové srdce, jen to zatím nikdo neví.

Diskuze (8) Další článek: ELONOVINKY: Koronavirus zastavuje výrobu Tesly a brzdí starty raket SpaceX

Témata článku: Koronavirus, Sociální sítě, Instagram, Facebook, COVID-19, Viry, Symbol, Příspěvek, Mashable, Tlačítko, Ikonka, Distancování


Určitě si přečtěte

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 75

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 14

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X