Hewlett Packard (HP) | Škola

Tohle chcete do školy: HP ShareBoard pošle zápisky z tabule přímo do PDF

V nabídce HP se objevilo zařízení zvané ShareBoard. Z běžné bílé tabule nebo chartboardu dokáže průběžně snímat obsah, převádět ho do digitální podoby a okamžitě sdílet. Různých digitálních tabulí a projektorů už tu byla hromada, ale tohle řešení mě zaujalo svou jednoduchostí, funkčností a přitom i dostupnou cenou.

Technicky je to rameno s univerzálním úchytem, které můžete připevnit na horní hranu tabule. Na konci je umístěná kamera, která je namířena na tabuli a za ní se pak ještě schová potřebný síťový modul s připojením na Wi-Fi. Kamera kouká na tabuli a jakmile se na ni objeví nové zápisky, vytvoří snímek a nasdílí ho. Obsah tak rázem můžete uložit do svého počítače nebo mobilu.

Kamera obsáhne plochu 1,8 × 1,2 m a rozeznává i barvy. Funguje však jen s bílým podkladem, na černé tabuli s křídami pracovat nebude. K zařízení se dá připojit buď veřejně přes vygenerovanou URL adresu s unikátním ID, nebo se k ní dá připojit přes webové rozhraní. Snímky se pak průběžně vytváří v PDF a můžete v nich listovat zpětně do historie a vybrané si uložit.

Na prezentační akci HP byla tato novinka předvedena jen tak mimochodem vedle firemních notebooků, nakonec ale sklidila největší pozornost. V praxi se ukázalo, že funguje výborně. Kamera snímá tabuli průběžně, přičemž je výsledný snímek očištěn o stíny a třeba také ruku pisatele. Dostanete zkrátka jen bílou stránku se zápisky. Ty se objevují na displeji cca s pětisekundovým zpožděním a automaticky se ukládají do PDF po každé podstatnější změně.

HP ShareBoard cílí pochopitelně do firem, ale skvěle by se uplatnil ve školách. Tam zpravidla cílí různé interaktivní projektory a řešení s cenami v řádech desítek až stovek tisíc. Tohle raménko s kamerou ušetří studentům zdlouhavé opisování z tabule a vyjde přitom přibližně na 13 tisíc korun.

Diskuze (4) Další článek: Fluent design z Windows 10 pronikl i na web. Správa účtu Microsoftu bude vypadat úplně jinak

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Kamera, PDF, Škola, Horní hrana, Prim, Webové rozhraní, Úchyt, Bílý podklad, Prezentační akce, Tabule, Digitální podoba, Snímek, Výsledný snímek, Firemní notebook, Projektor, Největší pozornost, Zápisky, Unikátní id


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 67

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 45