Hardware | Asus | ROG

Tohle bude nejdražší herní deska všech dob. Asus se připravil na 28jádrový procesor od Intelu

Intel tento vydal svůj nejvýkonnější procesor pro klasický desktop mířený i pro hráče počítačových her Xeon W-3175X. Za přibližně sto tisíc korun si můžete v počítači dopřát nejvýkonnější 28jádrový procesor Intelu. Kdo by si jej chtěl pořídit, musel by si k němu koupit serverovou desku, ovšem Asus zareagoval a oznámil, že má připravenu herní variantu desky pro tento procesor - ROG Dominus Extreme.

Deska je založena na soketu LGA 3467 s mohutnou 32fázovou napájecí kaskádou. Ta je potřeba, protože 28jádrový Xeon má při přetaktování spotřebu přesahující 600 W. Tomu je uzpůsobeno i konektorové vybavení. Deska má hned dva 24pinové napájecí konektory a čtyři 8pinové. Pro přídavné napájení PCIe slotů tu je dvojice 6pinových konektorů. Deska tedy bude vyžadovat ideálně přítomnost dvou velmi silných zdrojů.

Paměťových slotu je celkem 12 a podporují DDR4 paměti v 6kanálovém zapojení o maximální frekvenci 4200 MHz, nechybí ani podpora pamětí s certifikací ECC. Maximální kapacita, kterou lze na desku osadit je 192 GB.

Deska je osazena celkem čtyřmi sloty PCIe (x16) a podporuje zapojení grafických karet 4-way Nvidia SLI nebo AMD Cross Fire X. Výrobce desku vybavil 10gigabitovou síťovou kartou Aquantia pro co nejrychlejší síťové připojení. Nechybí ani Wi-Fi a Bluetooth. Oficiální cena tohoto modelu prozatím prozrazena nebyla, ale šušká se o ceně 1800 dolarů, tedy přibližně 50 tisíc korun po přepočtu a zdanění.

Diskuze (18) Další článek: Analytici srovnali kybernetickou bezpečnost: Česko je na tom dobře, ale Slovensko propadlo

Témata článku: Hardware, Intel, Asus, ROG, Slot, ECC, Xeon, Aquantia, Zapojení, Konektor, Dolar, Procesor, Deska, Nvidia SLI


Určitě si přečtěte

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 45

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

** Zařízení v hodnotě 40 milionů dolarů mělo sbírat z hladiny oceánu plovoucí plastový odpad ** Mise ale nenaplňuje očekávání ** Šest set metrů dlouhé monstrum nejen moře nečistí, ale navíc rozpadá

Jaroslav Petr | 28

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

** USA platí Rusku stamiliony dolarů za dopravu astronautů na ISS ** Dopravu amerických astronautů mají nyní převzít soukromé lodě ** Rusko je vytlačováno ze hry, mohou ho spasit vesmírní turisté

Petr Kubala | 64

Windows Sandbox: Testovací Desítky nabízejí pískoviště pro vaše lumpárny

Windows Sandbox: Testovací Desítky nabízejí pískoviště pro vaše lumpárny

** Před deseti lety měly Windows 7 tzv. XP Mode ** Microsoft se k nápadu opět vrací ** V Desítkách budou schované další Desítky

Jakub Čížek | 18