Technologie | Hardware | Hry

Tobii Eye Tracker 5: vylepšené sledování očí až ve 153 hrách

I když se od sledování pohybu a směru očí očekává velká popularita až uvnitř brýlí pro virtuální nebo rozšířenou realitu, společnost Tobii se již dlouho soustředí na vývoj i samotného externího hardwaru, který lze připojit k běžnému počítači nebo notebooku.

Tobii Eye Tracker 5 je nová generace snímače, která se opět zaměřuje hlavně na hráče počítačových her. Software zajišťuje kompatibilitu snímání očí už pro 153 her, mezi kterými nechybí takové pecky jako Tom Clancy’s The Division 2, Tomb Raider, Assassin’s Creed Odyssey a další. Tobii se chlubí i podporou ještě nepředstavené hry Watch Dogs: Legion, která bude na trhu koncem roku.

Samotné trackování očí lze využít jak na samotné hraní, tak třeba i na efektivní trénování v profesionálním e-sportu. Tracker lze využít také pro bezpečné přihlašování pomocí Windows Hello.

Nová generace opět snižuje průměrnou odezvu při snímání (stabilnější trackování než verze 4C) a také větší zorný úhel (40 × 40 stupňů), který zlepšuje i snímání otočení celé hlavy. Senzor se připojuje přes USB a lze ho přichytit na různé typy monitorů i notebookových displejů s maximální úhlopříčkou 30 palců. Možnosti vzdálenosti hlavy od snímače jsou rovněž poměrně široké – 45 až 95 cm.

Koncová cena je stanovená na 229 dolarů, tedy asi 6 400 korun.

Diskuze (10) Další článek: Jedna etapa končí, Flash má před sebou posledního půl roku života

Témata článku: Technologie, Hardware, Sledování, Hry, SLE, Snímání, Tomb Raider, Oko, Tracker, Watch Dogs Legion, Windows Hello, Snímač, TobiiRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami
Tam, kde selský rozum selhává. Nově objevený bílý trpaslík je rekordně malý i rekordně hmotný

Tam, kde selský rozum selhává. Nově objevený bílý trpaslík je rekordně malý i rekordně hmotný

** Astronomové objevili rekordně malého a současně hmotného bílého trpaslíka ** Patrně se jedná o výsledek splynutí dvou bílých trpaslíků ** V budoucnu se z něj zřejmě stane neutronová hvězda

Petr Kubala
RekordyVesmír