To nejlepší z blogů: proč všichni potřebují notebook?

Vybíráme nejlepší články z blogů, které byste si neměli nechat ujít. Řeč bude o druhé počítačové revoluci, noteboocích ve vlaku, HTC Touch Diamond i linuxovém desktopu Looking Glass.

Soutěž o dva miniaturní notebooky Acer Aspire One pomalu ale jistě končí, aktivita na blozích Živě.cz tedy vzrůstá. Od minulého pátku jste toho sepsali skutečně mnoho, bylo tedy nadmíru obtížné vybrat ty nejlepší a nejzajímavější články – tady jsou.

Časoprostorové kontinuum a druhá počítačová revoluce

Minulý víkend byl nejaktivnější Z@chi, který nejdříve pokračoval v oslavě svého iPhonu, sepsal totiž výběr zaručeně nejlepších her pro tento chytrý mobilní telefon, a hned druhý sváteční den si vzal na paškál tradičně vděčné téma – Linux vs. Windows. Tipněte si, pro který operační systém se nakonec rozhodl. Jeho článek v každém případě rozpoutal v diskusi skutečnou bouři názorů.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Jak asi bude vypadat druhá digitální éra?

Nový pracovní týden přinesl příjemnou novinku, na titulní stranu Živě.cz se dostala další bloggerka. Jmenuje se Pavla008 a píše blog s názvem Slečna008. Společně s Pavlou publikoval v pondělí také Miho, který kdesi v zákoutích internetu získal přednášku o druhé počítačové revoluci. Pikantní je skutečnost, že text pochází někdy z přelomu let 2020 až 2025 a dozvíte se z něj tedy fakta popisující události, které nás teprve čekají. Škoda jen, že k nám trhlinou v časoprostorovém kontinuu nedorazila i titulní strana Živě.cz a Computeru.

Chytrý mobil a počítač do vlaku nepatří?

Raději HTC Touch Diamond než iPhone,“ křičí náš redakční kolega Honza Sedlák a reaguje tak na Davida Polesného z minulého týdne, který HTC zkrátka nechce a do posledních sil se bude bít za svůj Symbian. Rozzlobená je také autorka blogu Nepolíbená… (výpočetní technikou) a publikuje článek kamarádky El Pej, která je přesvědčená, že Hewlett-Packard je firma, která podvádí a lže.

Klepněte pro větší obrázek
Kdy se v Pendolinu dočkáme el. zásuvek a připojení k internetu?

Po čase se ozval také Notebookinsider a podělil se s ostatními se svou zkušeností s notebooky ve vlacích Intercity. Určitě si přečtěte diskusi pod článkem, podle některých přispěvovatelů totiž nemá přenosný počítač ve vlaku co dělat. Já se naopak ptám, kdy se dočkáme alespoň v SC a EC soupravách internetového připojení. Proč musí být autobusy pokaždé první?

Proč všichni potřebují notebook?

Chcete originální Google Chrome komix? Přijděte se podívat na naši CPress Show na říjnovém INVEXu a navštivte přednášku o Google službách. Jeden exkluzivní a originální výtisk se už nyní těší na svého nového majitele.

Klepněte pro větší obrázek
Podobný komix je u nás naprostou raritou

Proč všichni potřebují notebook?“ ptá se Slečna008. Každý má přeci počítač doma nebo v práci a na ten přenosný pak obvykle padá prach. Připadne vám toto tvrzení poměrně kontroverzní? Nebo se snad jedná o potřebný jiný názor v moři přikyvovačů?

Ještě hezčí Linux s Looking Glass desktopem

Minulý týden byl samozřejmě aktivní i blog pro všechny fanoušky Ubuntu, po recenzích akcelerovaných desktopů Compiz, Fusion a Metisse přišla řada také na velmi pěkné Looking Glass prostředí, které s okénky na ploše dokáže skutečně divy.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Looking Glass si poradí i s panoramatickou tapetou

V nejlepším je třeba přestat, linuxovými divy tedy dnešní přehled utneme. Na nekonečné pokračování se můžete těšit zase za týden. Přes víkend určitě šetřete síly, soutěžní klání o dva nejlepší blogy se totiž mílovými kroky blíží ke svému konci, příležitostí, jak oslnit své kolegy a hodnotící redakci, tak závratně ubývá.

Pravidla soutěže o dva mininotebooky Acer Aspire One

Témata článku: Notebooky, Blog, Autobus, Nejlepší notebooky, Nejzajímavější fakt, Minulý týden, Pendolino, Acer Aspire One, Revoluce, HTC One, Vděčné téma, Elite

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 222

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 53


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje