To budou fotomontáže! Web Remove.bg automaticky odstraní pozadí z fotek

To budou fotomontáže! Web Remove.bg automaticky odstraní pozadí z fotek

Pokud jste někdy zkoušeli „vyříznout“ postavu z pořízené fotografie, patrně jste potřebovali tři věci: dobrý grafický editor, čas a trpělivost. Jde to ale jednodušeji a rychleji. Webová stránka Remove.bg dokáže vypreparovat člověka v popředí během několika sekund. Výsledky jsou většinou uspokojivé.

Za webem, který jistě přijde vhod například při vytváření fotomontáží a koláží, stojí webový konzultant a vývojář Benjamin Groessing. Spuštění stránky oznámil v pondělí 17. prosince na svém Twitteru.

Automatické vyříznutí

Celý projekt je napsaný v programovacích jazycích Python a Ruby. K detekci osob na fotkách využívá strojové učení. Tím je dáno jedno omezení: software dokáže odstranit pozadí pouze z fotek, na kterých se nachází člověk nebo více lidí.

Klepněte pro větší obrázek
Benjamin Groessing oznámil spuštění stránky v pondělí

Služba je k dispozici zdarma funguje zcela automaticky. Není tedy nutné jakýmkoli způsobem označovat objekt, který má být z obrázku vyjmut. Snímky lze nahrávat v libovolném rozlišení, výstupní soubor má zatím maximálně 500 × 500 obrazových bodů. V budoucnu se ale chystá podpora vyšších rozlišení.

Výstupní obrázek, obsahující vyříznutou postavu nebo postavy, je ve formátu PNG s průhledným pozadím. Lze ho tak snadno použít k fotomontážím, kdy osoby umístíte do zcela jiného prostředí, než v jakém byly vyfoceny.

Klepněte pro větší obrázek
Ne vždy je výsledek ideální

Umělá inteligence a chytré algoritmy

Na pozadí běží řada sofistikovaných algoritmů, jejichž úkolem je „vychytat“ i ty nejjemnější detaily. Groessing k tomu říká: „Je to vlastní algoritmus, skládající se z několika kroků. V zásadě první s pomocí umělé inteligence určujeme oblasti kolem osob. Poté optimalizujeme výsledek vylepšováním okrajů. Možná o tom v budoucnu napíšeme víc, pokud bude zájem.“

Potenciál projektu je obrovský. Groessing nyní připravuje API, které budou moci používat vývojáři dalších služeb a aplikací. Ti se již nyní mohou přihlásit do testovacího programu, nebo se nechat informovat e-mailem v okamžiku, kdy bude tato funkce spuštěna v ostré verzi.

Uživatelé se nemusí obávat o své soukromí. Kromě toho, že je celá komunikace zabezpečena pomocí SSL a TLS, jsou všechny nahrané obrázky po hodině smazány. „Snímky nesdílíme ani je nepoužíváme k jinému účelu než k odstranění pozadí a umožnění stažení výsledku,“ uvádí web.

Podobnou technologii již dříve použil Google ve své aplikaci Fotografie. Jejím cílem bylo zjednodušit úpravy a sdílení obrázků, což je opět důkazem toho, jak mocná umělá inteligence může být.

Diskuze (2) Další článek: Před 50 lety se člověk vydal k Měsíci. Podívejte se, jak probíhal vánoční let Apolla 8

Témata článku: Google, Umělá inteligence, Web, Twitter, Python, Strojové učení, API, Fotky, Grafický editor, JPEG, Fotomontáž, Libovolné rozlišení, Podobná technologie, Výstupní soubor, Nejjemnější detail, Obrazový bod, Algoritmus, Inteligence, Celá komunikace, Koláž, TLS, Průhledné pozadí, Důkaz , Popředí, Vylepšování, Nova 3 huawei na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 47

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče