Web | Fotky | Grafický editor

To budou fotomontáže! Web Remove.bg automaticky odstraní pozadí z fotek

To budou fotomontáže! Web Remove.bg automaticky odstraní pozadí z fotek

Pokud jste někdy zkoušeli „vyříznout“ postavu z pořízené fotografie, patrně jste potřebovali tři věci: dobrý grafický editor, čas a trpělivost. Jde to ale jednodušeji a rychleji. Webová stránka Remove.bg dokáže vypreparovat člověka v popředí během několika sekund. Výsledky jsou většinou uspokojivé.

Za webem, který jistě přijde vhod například při vytváření fotomontáží a koláží, stojí webový konzultant a vývojář Benjamin Groessing. Spuštění stránky oznámil v pondělí 17. prosince na svém Twitteru.

Automatické vyříznutí

Celý projekt je napsaný v programovacích jazycích Python a Ruby. K detekci osob na fotkách využívá strojové učení. Tím je dáno jedno omezení: software dokáže odstranit pozadí pouze z fotek, na kterých se nachází člověk nebo více lidí.

Klepněte pro větší obrázek
Benjamin Groessing oznámil spuštění stránky v pondělí

Služba je k dispozici zdarma funguje zcela automaticky. Není tedy nutné jakýmkoli způsobem označovat objekt, který má být z obrázku vyjmut. Snímky lze nahrávat v libovolném rozlišení, výstupní soubor má zatím maximálně 500 × 500 obrazových bodů. V budoucnu se ale chystá podpora vyšších rozlišení.

Výstupní obrázek, obsahující vyříznutou postavu nebo postavy, je ve formátu PNG s průhledným pozadím. Lze ho tak snadno použít k fotomontážím, kdy osoby umístíte do zcela jiného prostředí, než v jakém byly vyfoceny.

Klepněte pro větší obrázek
Ne vždy je výsledek ideální

Umělá inteligence a chytré algoritmy

Na pozadí běží řada sofistikovaných algoritmů, jejichž úkolem je „vychytat“ i ty nejjemnější detaily. Groessing k tomu říká: „Je to vlastní algoritmus, skládající se z několika kroků. V zásadě první s pomocí umělé inteligence určujeme oblasti kolem osob. Poté optimalizujeme výsledek vylepšováním okrajů. Možná o tom v budoucnu napíšeme víc, pokud bude zájem.“

Potenciál projektu je obrovský. Groessing nyní připravuje API, které budou moci používat vývojáři dalších služeb a aplikací. Ti se již nyní mohou přihlásit do testovacího programu, nebo se nechat informovat e-mailem v okamžiku, kdy bude tato funkce spuštěna v ostré verzi.

Uživatelé se nemusí obávat o své soukromí. Kromě toho, že je celá komunikace zabezpečena pomocí SSL a TLS, jsou všechny nahrané obrázky po hodině smazány. „Snímky nesdílíme ani je nepoužíváme k jinému účelu než k odstranění pozadí a umožnění stažení výsledku,“ uvádí web.

Podobnou technologii již dříve použil Google ve své aplikaci Fotografie. Jejím cílem bylo zjednodušit úpravy a sdílení obrázků, což je opět důkazem toho, jak mocná umělá inteligence může být.

Diskuze (2) Další článek: Před 50 lety se člověk vydal k Měsíci. Podívejte se, jak probíhal vánoční let Apolla 8

Témata článku: Google, Web, Umělá inteligence, Twitter, Strojové učení, Fotky, Grafický editor, API, Python, JPEG, Popředí, Libovolné rozlišení, Průhledné pozadí, Výstupní soubor, Obrázek, Pozadí, Vysoké rozlišení, Ruby, Ostrá verze, Koláž, Obrazový bod, Webová stránka, Nejjemnější detail, ODS, Automatic, Nova 3 huawei na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky