Web | Fotky | Grafický editor

To budou fotomontáže! Web Remove.bg automaticky odstraní pozadí z fotek

To budou fotomontáže! Web Remove.bg automaticky odstraní pozadí z fotek

Pokud jste někdy zkoušeli „vyříznout“ postavu z pořízené fotografie, patrně jste potřebovali tři věci: dobrý grafický editor, čas a trpělivost. Jde to ale jednodušeji a rychleji. Webová stránka Remove.bg dokáže vypreparovat člověka v popředí během několika sekund. Výsledky jsou většinou uspokojivé.

Za webem, který jistě přijde vhod například při vytváření fotomontáží a koláží, stojí webový konzultant a vývojář Benjamin Groessing. Spuštění stránky oznámil v pondělí 17. prosince na svém Twitteru.

Automatické vyříznutí

Celý projekt je napsaný v programovacích jazycích Python a Ruby. K detekci osob na fotkách využívá strojové učení. Tím je dáno jedno omezení: software dokáže odstranit pozadí pouze z fotek, na kterých se nachází člověk nebo více lidí.

Klepněte pro větší obrázek
Benjamin Groessing oznámil spuštění stránky v pondělí

Služba je k dispozici zdarma funguje zcela automaticky. Není tedy nutné jakýmkoli způsobem označovat objekt, který má být z obrázku vyjmut. Snímky lze nahrávat v libovolném rozlišení, výstupní soubor má zatím maximálně 500 × 500 obrazových bodů. V budoucnu se ale chystá podpora vyšších rozlišení.

Výstupní obrázek, obsahující vyříznutou postavu nebo postavy, je ve formátu PNG s průhledným pozadím. Lze ho tak snadno použít k fotomontážím, kdy osoby umístíte do zcela jiného prostředí, než v jakém byly vyfoceny.

Klepněte pro větší obrázek
Ne vždy je výsledek ideální

Umělá inteligence a chytré algoritmy

Na pozadí běží řada sofistikovaných algoritmů, jejichž úkolem je „vychytat“ i ty nejjemnější detaily. Groessing k tomu říká: „Je to vlastní algoritmus, skládající se z několika kroků. V zásadě první s pomocí umělé inteligence určujeme oblasti kolem osob. Poté optimalizujeme výsledek vylepšováním okrajů. Možná o tom v budoucnu napíšeme víc, pokud bude zájem.“

Potenciál projektu je obrovský. Groessing nyní připravuje API, které budou moci používat vývojáři dalších služeb a aplikací. Ti se již nyní mohou přihlásit do testovacího programu, nebo se nechat informovat e-mailem v okamžiku, kdy bude tato funkce spuštěna v ostré verzi.

Uživatelé se nemusí obávat o své soukromí. Kromě toho, že je celá komunikace zabezpečena pomocí SSL a TLS, jsou všechny nahrané obrázky po hodině smazány. „Snímky nesdílíme ani je nepoužíváme k jinému účelu než k odstranění pozadí a umožnění stažení výsledku,“ uvádí web.

Podobnou technologii již dříve použil Google ve své aplikaci Fotografie. Jejím cílem bylo zjednodušit úpravy a sdílení obrázků, což je opět důkazem toho, jak mocná umělá inteligence může být.

Diskuze (2) Další článek: Před 50 lety se člověk vydal k Měsíci. Podívejte se, jak probíhal vánoční let Apolla 8

Témata článku: Google, Web, Umělá inteligence, Twitter, Strojové učení, Fotky, Grafický editor, API, Python, JPEG, Programovací jazyk, Fotomontáž, Důkaz , Celá komunikace, Vysoké rozlišení, Chytrý algoritmus, Algoritmus, Nejjemnější detail, Fotka, TLS, Podobná technologie, Webová stránka, Obrazový bod, Pořízená fotografie, PNG, Nova 3 huawei na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vědci vytvořili jazykovou neuronovou síť, která se přibližuje člověku. Je tak dobrá, že se ji bojí zveřejnit

Vědci vytvořili jazykovou neuronovou síť, která se přibližuje člověku. Je tak dobrá, že se ji bojí zveřejnit

** Naučilo se to číst ** Naučilo se to rozebírat text ** A nakonec se to i naučilo psát fiktivní články na libovolné téma

Jakub Čížek | 40

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

** Letecká doprava patří k nejbezpečnějším způsobům cestování ** Čerstvá aféra s Boeingy Max důvěru v bezpečnost létání narušila ** Připomeňme si největší nedávné letecké nehody. Každá ale přispěje k bezpečnosti dalších letů

Karel Kilián | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru