Tlačítka jako malovaná…

Pěkná plastická tlačítka vypadají v kombinaci s povedenými ostatními prvky webové stránky velice dobře, a proto záleží na samotném vzhledu tlačítek. Vytvořit se dají v grafickém editoru, nebo lze použít jako na všechno specializovaný nástroj. Tento se jmenuje 3D Buton Visual Editor.
Program pochází od společnosti Multimedia Soft a hned při prvním spuštění každý uživatel musí vidět, že ovládání a orientace v tomto prostředí, resp. jeho naučení bude otázkou jednoho nebo více okamžiků. Celý program se vlastně skládá z tlačítek, a k jeho ovládání budete až na zadávání číselných hodnot používat výhradně myš.

Základní vzhled tlačítka, jako je např. tvar, si můžete vybrat z několika typů předloh. Jako pozadí na samotném tlačítku se dá použít jakákoli barva nebo případně i obrázek. Ke každému tvaru předlohy je možno nastavit také jeho „plastičnost“, stínování či okraje a další možnosti. Co se barev týče, lze nastavit barvu tlačítka, okrajů a písma, dále program podporuje změny vzhledu při přejetí či kliknutí myší. Pro každé tlačítko lze také vybrat jako pozadí jiný obrázek. Mezi podporovanými formáty nalezneme nejpoužívanější dnešní grafické formáty, jako jsou JPEG, BMP, GIF, PNG.

Klepněte pro větší obrázek

Několik efektů lze udělat také s textem. Patří sem změna barev písma, jeho natočení, i zde je možnost změny formátu při najetí či kliknutí myší a nalezneme zde i několik prostorových efektů, jejichž kvalita je ale diskutabilní. Program exportuje hotová tlačítka jednotlivě nebo po skupinách, a to ve formě HTML kódu, který se snadno přenese přes schránku přímo do zdrojového textu tvořené stránky.

Co k tomu říci? Program se určitě tváří zajímavě, a mluví pro to i ocenění na softwarových serverech, jako ZDNet a dalších, ale na druhou stranu se dají taková tlačítka vytvořit i v mnohých grafických editorech, jak jsem podotknul na začátku.

Pokud byste se chtěli dozvědět více informací, podívejte se na domovskou stránku programu (na těchto stránkách najdete také odkaz na stažení zkušební verze), plná stojí 32 USD.

Váš názor Další článek: Projekt Centrum Internetu zahajuje provoz v Brně

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Grafický efekt, Změna barev, Jak, Tlačítko


Určitě si přečtěte

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Šestikolku Perseverance pohání prehistorický procesor. Podobný měl i Apple iMac G3

Šestikolku Perseverance pohání prehistorický procesor. Podobný měl i Apple iMac G3

** Rover pohání prehistorický čip PowerPC 750, prolétlo internetem ** Ve skutečnosti je to složitější, je to jeho kosmická verze ** Jmenuje se BAE RAD750 a příliš nezestárnul

Jakub Čížek | 17

Jakub Čížek
PerseveranceProcesory
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 53

Vojtěch Malý
DatacentraServery