Tiscali také vyzývá ČTÚ kvůli ADSL

K dohodě mezi Tiscali a ČTc ohledně "propojení" nedošlo, Tiscali podává rozpor na ČTÚ.
Společnost Tiscali rozmnožila skupinu tří alternativních operátorů, kteří již podali rozpor na ČTU ohledně "propojení" u technologie ADSL. O celé problematice jsme informovali nedávno v bleskovce s názvem - ČTÚ již potřetí rozhodnul v neprospěch Českého Telecomu. To jsme však ještě netušili, že k této skupině alternativních operátorů patří i společnost Tiscali. Informoval nás o tom již před 2 týdny na schůzce pana Luboše Olejára (ZUI) s generálním ředitelem společnosti Tiscali osobně pan Naveed Gill. Tato skutečnost byla pro nás velkým překvapením, protože na rozdíl od společností - Czech OnLine, Aliatel a Contactel, společnost Tiscali tuto událost nijak nekomentovala, přitom se jedná o velmi důležitý krok na cestě za kvalitnějším a levnějším ADSL.

Obrátili jsme se proto ještě jednou na tiskový odbor společnosti Tiscali a požádali o podrobnější informace paní Vladimíru Králíkovou:

"Požádali jsme ČTc o propojení ADSL 19. února, takže 19. května vypršela 90ti denní lhůta k vyjednání propojení. V současné době je na ČTÚ podán náš návrh na zahájení správního řízení o propojení sítí TISCALI a ČTc pro přístup k internetu prostřednictvím technologie ADSL. "

Tiscali tak má na rozdíl od minule zmiňovaného Contactelu vyjednávání s Českým Telecomem už téměř měsíc za sebou (Contactel podal žádost o propojení až 10.3.2003) a podobně jako u ostatních AO nedošlo k žádné dohodě. Teď je tedy opět na tahu ČTÚ, který má v současné době na stole 4 stížnosti týkající se stejného problému - "neochoty ČTc dohodnout se s AO na propojení sítí" a na jejich vyřešení má také pouze zákonem předepsanou dobu. Jaký bude mít propojení význam pro koncového zákazníka? Snad nejvýstižněji výhody propojení popsal generální ředitel Contactelu Michal Čupa:

"Uzavření propojovací smlouvy na ADSL nám umožní diferencovat naši nabídku od služeb konkurence a připravit pro zákazníky řešení šité na míru. Čeští zákazníci tak přestanou být vazaly Českého Telecomu a budou si moci vybrat z širokého spektra nejrůznějších nabídek."

Nezbývá nám tedy nic jiného než držet společnosti Tiscali a ostatním zmiňovaným alternativním operátorům palce a věřit, že léto přinese spoustu pozitivních změn.

Diskuze (8) Další článek: Firma HP uvádí na trh již 5. generaci DDS

Témata článku: Český telekomunikační úřad (ČTÚ), Propojovací síť, Důležitá událost, Propojení, Denní lhůta

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů