Tiscali spouští levnější internet pro modemisty

Pokud se připojujete na Internet ve špičce více jak deset minut denně, může vás zajímat aktuální novinka od Tiscali.
Tiscali spouští levnější internet pro modemisty
Tiscali spustila volbu operátora nejen pro hlasová volání, ale nově i pro připojování k Internetu pod názvem Tiscali Exclusive. Pro připojování přes Tiscali prostě jen před standardní číslo Tiscali (971100811) je nutné napsat i číslo předvolby 1003. Využitelné to je na normální analogové i na ISDN lince. Hlavním lákadlem této volby operátora pro internet jsou nižší ceny a sekundová tarifikace od první minuty. Ve špičce zaplatíte za každou minutu z prvních deseti minut 1,10 Kč, přičemž minimální délkou je jedna minuta. Od této první minuty již následuje tarifikace po sekundách, neplatíte tedy ve skocích, jako u Telecomu. Od desáté minuty se potom účtuje za minutu 0,90 Kč. Nabídka Tiscali pro připojování mimo špičku již není tak atraktivní, je to trvalých 0,55 za minutu, Telecom přitom cenu snižuje na 0,25 Kč od 10 minuty. Jedinou výhodou je tak sekundová tarifikace v průběhu prvních deseti minut.

Podmínkou pro využívání Tiscali Exclusive je podepsání smlouvy a také logicky zaregistrování se k připojování přes Tiscali. Dále je nutné se upsat na nejméně tři měsíce. Finanční podmínkou je minimálně 200 prointernetovaných korun. Pokud se budete připojovat méně, 200 Kč zaplatíte vždy. Z pohledu cen to odpovídá na zhruba 10 minut každý pracovní den v měsíci.

Porovnání se současnými tarify Českého Telecomu najdete v následujícím grafu:

Klepněte pro větší obrázek

Jsou tu tarify Home Internet i Home Standard, je tu i doplňkový i-office, který stojí 149 Kč měsíčně a stáhne cenu za internetování při delších připojeních.

S i-office se protne Exclusive ve zhruba 18. minutě, delší připojení ve špičce již vycházejí výhodněji přes Telecom. Okolo 33. minuty se začne lámat výhodnost ve prospěch Home Internet a po 40. minutě začne dostávat navrch i Home Standard. Nejvýhodněji tedy vychází Tiscali Exclusive pro kratší připojení, například kontrolu pošty. Největší rozdíl absolutně je těsně po deváté minutě, kde je Tiscali levnější o 4 Kč, při připojení do jedné minuty je pak největší relativní rozdíl, kdy je Tiscali levnější o 60 procent.

Nabídka Tiscali je tak primárně určena těm modemistům, kteří se často a na krátkou dobu připojují ve špičce. Dvěstěkorunový minimální účet odpovídá zhruba deseti minutám denně ve špičce. Trochu nicméně varuje nutný tříměsíční úpis. V době, kdy jsou nové tarify na Internet na spadnutí a je velmi pravděpodobně, že budou nižší než Internet 2002, je těžko odhadovat výhodnost Tiscali v delším časovém horizontu.

Diskuze (34) Další článek: Microsoft bude možná žalován od producentů MPEG-4

Témata článku: Internet, Home, Následující minuta, První měsíc, Největší rozdíl, Home Office, První minuta, Mine, 4 Home, Mode

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů