Típám, típáš, típáme…

Dnes se podíváme na programy, které nám umožní snímat obrazovky v operačním systému Windows.
Protože se v této oblasti nachází mnoho programů různých kvalit, vybral jsem několik produktů, o kterých se domnívám, že patří k nejpoužitelnějším, ale to samozřejmě záleží na vkusu a zkušenostech každého uživatele.

WINGRAB

Tento program je k dispozici ve verzi 1.50.08. Umí snímat obrazovky a ukládat je v nejpoužívanějších grafických formátech JPEG, BMP, PNG a TIFF. Myslím si, že tento rozsah musí stačit asi každému. Podporuje snímání buď celých obrazovek, nebo oken, a to prostřednictvím horkých kláves. Také umožňuje tisk několika obrázků na jeden list papíru. Dále lze obrázky převést do režimu 256 barev nebo na černobílou škálu. Pokud máte zájem, velikost instalačního souboru je 1033 kB, program je freeware a funguje ve Windows od 95 po 2000.

GRABBER 2 K

Jde o celkem vyspělou aplikaci ke snímání obrazovky s velmi intuitivním ovládáním, které se na první pohled jeví velice snadným. Umožňuje sejmutí celé obrazovky, aktivního okna, předdefinované části nebo oblasti přímo určené uživatelem. Program má zabudovaný prohlížeč obrázků, který usnadňuje základní úpravy obrázku, včetně možnosti editace vybraným editorem. Více informací o programu ve vycházející verzi 0,99e naleznete na jeho stránkách. Máte-li zájem, instalační soubor má délku 1380 kB a opět jde o freeware fungující pod Windows od verze 95.

HyperSnap-DX

Tato aplikace z dílny Hyperionics je profesionálním nástrojem pro ukládání obrazovek v DirectX a Glide hrách, také si dokáže poradit s některými Video/DVD přehrávači a dokonce se zařízeními, která podporují TWAIN. Obrázky program ukládá ve formátech BMP,GIF a JPEG. Program má intuitivní a jednoduché ovládání i velké možnosti nastavení (klávesové zkratky, časovač,..). V tomto případě se jedná o shareware, u omezené verze ukládá obrázky s logem a URL Hyperionics. V současné době lze nalézt na Internetu i češtinu pro tento program. Jestli vás tento produkt zaujal, mrkněte na domovskou stránku na více informaci nebo kvůli stáhnutí shareware verze.

Screen Print Gold

Jde o celkem nevšední snímač obrazovky, který funguje na tom principu, že přidá klávese Print Screen nové funkce. Lze samozřejmě snímat aplikace větší, než je rozlišení obrazovky, zvolit si grafický formát uložených obrázků, navíc program obsahuje jednoduchý editor obrázků. Shareware verzi lze nalézt na jeho stránkách.

Diskuze (7) Další článek: Intel Celeron přelezl přes 1 GHz

Témata článku: Windows, Download, Obrazovka, Celá obrazovka, Print Screen, Print, Celá škála


Určitě si přečtěte

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji