Típám, típáš, típáme…

Dnes se podíváme na programy, které nám umožní snímat obrazovky v operačním systému Windows.
Protože se v této oblasti nachází mnoho programů různých kvalit, vybral jsem několik produktů, o kterých se domnívám, že patří k nejpoužitelnějším, ale to samozřejmě záleží na vkusu a zkušenostech každého uživatele.

WINGRAB

Tento program je k dispozici ve verzi 1.50.08. Umí snímat obrazovky a ukládat je v nejpoužívanějších grafických formátech JPEG, BMP, PNG a TIFF. Myslím si, že tento rozsah musí stačit asi každému. Podporuje snímání buď celých obrazovek, nebo oken, a to prostřednictvím horkých kláves. Také umožňuje tisk několika obrázků na jeden list papíru. Dále lze obrázky převést do režimu 256 barev nebo na černobílou škálu. Pokud máte zájem, velikost instalačního souboru je 1033 kB, program je freeware a funguje ve Windows od 95 po 2000.

GRABBER 2 K

Jde o celkem vyspělou aplikaci ke snímání obrazovky s velmi intuitivním ovládáním, které se na první pohled jeví velice snadným. Umožňuje sejmutí celé obrazovky, aktivního okna, předdefinované části nebo oblasti přímo určené uživatelem. Program má zabudovaný prohlížeč obrázků, který usnadňuje základní úpravy obrázku, včetně možnosti editace vybraným editorem. Více informací o programu ve vycházející verzi 0,99e naleznete na jeho stránkách. Máte-li zájem, instalační soubor má délku 1380 kB a opět jde o freeware fungující pod Windows od verze 95.

HyperSnap-DX

Tato aplikace z dílny Hyperionics je profesionálním nástrojem pro ukládání obrazovek v DirectX a Glide hrách, také si dokáže poradit s některými Video/DVD přehrávači a dokonce se zařízeními, která podporují TWAIN. Obrázky program ukládá ve formátech BMP,GIF a JPEG. Program má intuitivní a jednoduché ovládání i velké možnosti nastavení (klávesové zkratky, časovač,..). V tomto případě se jedná o shareware, u omezené verze ukládá obrázky s logem a URL Hyperionics. V současné době lze nalézt na Internetu i češtinu pro tento program. Jestli vás tento produkt zaujal, mrkněte na domovskou stránku na více informaci nebo kvůli stáhnutí shareware verze.

Screen Print Gold

Jde o celkem nevšední snímač obrazovky, který funguje na tom principu, že přidá klávese Print Screen nové funkce. Lze samozřejmě snímat aplikace větší, než je rozlišení obrazovky, zvolit si grafický formát uložených obrázků, navíc program obsahuje jednoduchý editor obrázků. Shareware verzi lze nalézt na jeho stránkách.

Témata článku: Windows, Download, Print, Celá škála, Obrazovka, Celá obrazovka, Print Screen

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 157

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 90

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 52

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje