Típám, típáš, típáme…

Dnes se podíváme na programy, které nám umožní snímat obrazovky v operačním systému Windows.
Protože se v této oblasti nachází mnoho programů různých kvalit, vybral jsem několik produktů, o kterých se domnívám, že patří k nejpoužitelnějším, ale to samozřejmě záleží na vkusu a zkušenostech každého uživatele.

WINGRAB

Tento program je k dispozici ve verzi 1.50.08. Umí snímat obrazovky a ukládat je v nejpoužívanějších grafických formátech JPEG, BMP, PNG a TIFF. Myslím si, že tento rozsah musí stačit asi každému. Podporuje snímání buď celých obrazovek, nebo oken, a to prostřednictvím horkých kláves. Také umožňuje tisk několika obrázků na jeden list papíru. Dále lze obrázky převést do režimu 256 barev nebo na černobílou škálu. Pokud máte zájem, velikost instalačního souboru je 1033 kB, program je freeware a funguje ve Windows od 95 po 2000.

GRABBER 2 K

Jde o celkem vyspělou aplikaci ke snímání obrazovky s velmi intuitivním ovládáním, které se na první pohled jeví velice snadným. Umožňuje sejmutí celé obrazovky, aktivního okna, předdefinované části nebo oblasti přímo určené uživatelem. Program má zabudovaný prohlížeč obrázků, který usnadňuje základní úpravy obrázku, včetně možnosti editace vybraným editorem. Více informací o programu ve vycházející verzi 0,99e naleznete na jeho stránkách. Máte-li zájem, instalační soubor má délku 1380 kB a opět jde o freeware fungující pod Windows od verze 95.

HyperSnap-DX

Tato aplikace z dílny Hyperionics je profesionálním nástrojem pro ukládání obrazovek v DirectX a Glide hrách, také si dokáže poradit s některými Video/DVD přehrávači a dokonce se zařízeními, která podporují TWAIN. Obrázky program ukládá ve formátech BMP,GIF a JPEG. Program má intuitivní a jednoduché ovládání i velké možnosti nastavení (klávesové zkratky, časovač,..). V tomto případě se jedná o shareware, u omezené verze ukládá obrázky s logem a URL Hyperionics. V současné době lze nalézt na Internetu i češtinu pro tento program. Jestli vás tento produkt zaujal, mrkněte na domovskou stránku na více informaci nebo kvůli stáhnutí shareware verze.

Screen Print Gold

Jde o celkem nevšední snímač obrazovky, který funguje na tom principu, že přidá klávese Print Screen nové funkce. Lze samozřejmě snímat aplikace větší, než je rozlišení obrazovky, zvolit si grafický formát uložených obrázků, navíc program obsahuje jednoduchý editor obrázků. Shareware verzi lze nalézt na jeho stránkách.

Témata článku: Windows, Download, Print Screen, Obrazovka, Celá obrazovka, Print, Celá škála

7 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Corben 4. 9. 2001 15:31:14
  tak pod tohle se podepisu...
  take pouzivam Snag It uz hodne...
 • michal 4. 9. 2001 11:06:19

  zminil nekdo snag it? ja ho pouzivam, umi toho fakt hodne - napr....

 • Milan Hrubý 4. 9. 2001 9:50:00
  ja osobne pouzivam program PrintKey (http://www.warecentral.com/) a sem s...
Určitě si přečtěte

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

** Země po většinu doby své existence zmrzlá rozhodně nebyla ** Podle nového výzkumu tomu však unikla jen o vlásek ** Kdyby totiž byla jenom o 15 procent dále od Slunce, tak by prý kompletně celá zamrzla

20.  9.  2017 | Stanislav Mihulka | 9

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

18.  9.  2017 | David Polesný | 45

Noční strana Venuše vydala další tajemství

Noční strana Venuše vydala další tajemství

18.  9.  2017 | Jiří Černý

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

** Bombardéry tankují z létající benzinky Boeing KC-135 Stratotanker ** Tu americké letectvo pro doplňování paliva jiných letounů ve vzduchu využívá už více jak půlstoletí ** Tankování probíhá přes speciální výsuvné čerpací rameno na zádi

17.  9.  2017 | Natoaktual.cz

Hledáte účinný lék na nespavost? Pořiďte si psa!

Hledáte účinný lék na nespavost? Pořiďte si psa!

** „Živý lék“ proti nespavosti předepisují lékaři z věhlasné Mayo Clinic ** Lidé, kteří sdílejí ložnici se psem, spí kvalitněji ** Studie však varuje: Neberte si psa do postele!

18.  9.  2017 | Jaroslav Petr | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky