Google | Chrome

Tip: V Chromu si z webové stránky uděláte aplikaci na jedno kliknutí

Zkratka PWA označuje webové aplikace, které pro používání není třeba instalovat do zařízení, prostě stačí navštívit danou stránku. Funguje takto třeba mobilní Twitter, ale i některé klasické webové stránky na počítačích. Ty pak lze snadno „nainstalovat“ do počítače a chovají se jako klasické programy.

Progressive Web Apps aktuálně propaguje jak Microsoft, tak i Google. Přímou podporu mají ve Windows 10 skrze Edge, na mobilních platformách pak skrze Chrome na Androidu či Safari na iOS. S jejich postupným rozšiřováním nově Google přidává snadnou možnost, jak si je nainstalovat. Na mobilních telefonech na vás vyskočí hláška pro přidání na plochu, na počítači najdete v Chromu tlačítko Nainstalovat.

Klepněte pro větší obrázek 
PWA aplikace si můžete „nainstalovat“ přímo do počítače.

Po nainstalování se vám přidá zástupce na plochu a do přehledu programů v nabídce Start. Zároveň se pak stránka otevírá v samostatném okně bez adresního řádku a chová se tak na první pohled jako klasická aplikace. To je ostatně jedna z největších výhod PWA, pomineme-li další funkce, které může vývojář zakomponovat.

Pro snazší instalaci je také nově možné si aktivovat tlačítko pro instalaci přímo v adresním řádku. Stačí si zapnout Desktop PWAs installable from the omnibox v rámci experimentů na stránce about:flags.

Od Googlu jsou prozatím podporovány Fotky, Disk, Duo a další budou zřejmě přibývat. U ostatních webů pak záleží na vývojářích, zda i na desktopu načtou PWA verzi.

Tip: Podobně si můžete v Chromu vytvořit zástupce pro jakoukoliv stránku – stačí najet v menu do Další nástroje Vytvořit zástupce, kde můžete zaškrtnout volbu otevírat v samostatném okně. Google ale v minulosti několikrát tuto volbu odstranil a pak opět vrátil zpět, proto ne vždy musí fungovat.

Jak fungují Google Fotky?

Diskuze (7) Další článek: Nový typ plastu lze opakovaně recyklovat

Témata článku: Google, Prohlížeče, Web, Internet, Chrome, Tipy, Kliknutí, Chrome na Androidu, Desktop, Webová stránka, Start, Nainstalování, Aplikace, Google Fotka, Tip, Str, Stránka, Adresní řádek, Počítač


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu