Google | Cloud | Fotky

Tip: Udělejte si pořádek v Google Fotkách a uložte si je na svůj disk

V dnešní době již většina uživatelů využívá některou z možností cloudového zálohování nejen svých souborů, ale i fotografií. Jedna z populárních možností jsou Fotky Google. Co ale dělat, když si chcete fotografie naopak z této služby stáhnout zpět na disk?

Fotky Google nabízí převážně automatické třídění fotografií, kdy je samy řadí dle data pořízení a umožňují mezi nimi vyhledávat za pomoci klíčových slov. Automaticky navíc jednotlivé fotografie služba skenuje a hledá, co se na nich nachází – na dotaz mrak tak vyhledá fotografie, kde se nachází mraky (nebo alespoň něco tomu podobného). Ručně je možné vytvářet jen alba.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Vybrat si můžete kompletní obsah služby, či jen konkrétní alba.

Pokud to pro vás není dostatečné, či si chcete pořídit zálohu nahraných fotografií, existuje zde možnost stažení svých dat. To můžete samozřejmě udělat ručně u každé fotografie či alba, při hromadné práci se ale může jednat o práci na poměrně dlouhou dobu.

Naštěstí ale Google nabízí možnost hromadného stažení skrze nástroj Takeout. Ten naleznete ve svém Google účtu a umožňuje stažení dat z téměř všech služeb od firmy. Mezi ně patří právě i Fotky a zde umožňuje jak stažení kompletního archivu, tak i vybrat, jaká konkrétní alba chcete v archivu zahrnout.

Vytváření archivu může zabrat poměrně dlouho, jakmile bude hotovo, Google vám napíše e-mail. Z něj se již prokliknete ke stažení archivu, který má jednotlivé fotografie roztříděné do složek dle data či alba.

Jak dostat fotky, video a hudbu z mobilu na televizor? Poradíme:

Diskuze (10) Další článek: Největší IT události a aféry roku 2019. Připomeňte si je měsíc po měsíci

Témata článku: Google, Software, Cloud, Tipy, Fotky, Fotoaparát, Pevné disky, Fotografování, JPEG, Album, Google Fotka, Archiv, Fotografie, Mrak, Disk, Stažení, Fotky Google, Tip, Google účet


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky