macOS | Tipy

Tip pro macOS. Zakažte spouštění aplikací po startu

Spouští se vám po startu macOS nechtěné aplikace? Zakažte je snadno a bez instalace často placených aplikací.

Programátoři ani v nejnovější verzi macOS nepřichystali pro uživatele jednoduchý nástroj, kde by snadno nastavili, které aplikace se mohou spouštět po přihlášení. Poradíme vám, kde tyto aplikace hledat.

Spouštění běžných aplikací

S klasickými aplikacemi není potíž: jejich seznam najdete v Předvolby systému – Uživatelé a skupiny – záložka Přihlášení.  1  Zde vidíte aplikace, které se spouštějí po přihlášení konkrétního uživatele. Jako administrátor můžete spravovat i aplikace ostatních uživatelů. Bohužel je nelze jen zakázat, jako ve Windows, pouze skrýt příslušným zatržítkem.  2  Pokud potřebujete nějakou aplikaci přidat, klepněte na tlačítko plus,  3  chcete-li aplikaci odebrat, vyberte ji a klepněte na minus. Jednoduché.

Klepněte pro větší obrázek

Podobně můžete postupovat i přes zástupce v Docku: klepněte pravým tlačítkem myši na aplikaci ikony, zde pokračujte na Volby – Otevřít při přihlášení.  4  Klepnutím se přidá fajfka a aplikace se bude spouštět, stejným postupem fajfku zrušíte u aplikací, které se již po startu spouští.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Microsoft, Články z Computeru, macOS, Chrome, Tipy, VPN, Dropbox, Soubor, Složka, Aplikace, Přihlášení, Start, Finder, Systém, Spouštění, Uživatelé, KnihovnaČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Podvodníci v Call of Duty Warzone mají novou zábavu. Létají v autech

Stejně aktivně, jako Activision vymýšlí obranu proti hackerům vymýšlí i hackeři nové způsoby, jak zatopit normálním hráčům.

Michal Maliarov
Call of Duty: WarzoneBattle Royale
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix