Google | Doména

Tip: Přes adresy .new rychle založíte nový dokument, tabulku i převedete obrázek do PDF

Tip: Přes adresy .new rychle založíte nový dokument, tabulku i převedete obrázek do PDF

Doménová koncovka .new, kterou spravuje Google, slouží k rychlému přístupu  ke konkrétním akcím uvnitř služeb. Snadno tak na jedno kliknutí vytvoříte nový dokument, prezentaci či tabulku. Koncovku využívají i další služby, a tak se rychle dostanete třeba i do Wordu, na GitHub či Canvu, aniž byste museli chodit na hlavní stránku či si ukládat složitou dlouhou adresu.

Za dobu, co je doména volně k mání, ji přitom využily i konkurenční firmy, ne jen Google. Snadno se tak vytvoříte nový dokument ve Wordu, službě Zoho, přidáte novou grafiku v Canvě či si zobrazíte nové repozitáře na GitHubu. Seznam dostupných zkratek je obsáhlý, a pokud danou službu používáte, může se vám rychlý přístup ke konkrétní akci hodit.

Vybíráme několik užitečných zkratek:

Nechybí ani zkratky na služby Googlu:

Nebo ty od Microsoftu:

Seznam všech zkratek naleznete na webu whats.new

Jak si registrovat doménu s koncovkou .new?

Adresy s koncovkou .new jsou volně k zakoupení a lze je sehnat i skrze české registrátory, cena se ale pohybuje přibližně okolo 14 tisíc korun za rok. Už z tohoto vstupního poplatku je jasné, že není pro každého. Ostatně, Google sice přímo neřídí registrace, kontroluje ale její používání, a pokud někdo poruší pravidla, může o doménu přijít.

Pokud ale máte službu, do které chcete přivést uživatele skrze doménu .new, můžete tak bez problémů učinit. Kompletní podmínky a pravidla najdete na adrese get.new.

Váš názor Další článek: V Česku vzniká další síť doručovacích boxů. Nově je staví i DPD

Témata článku: Microsoft, Google, Software, Internet, GitHub, PDF, Excel, Adobe, PowerPoint, Doména, Google Meet, Dokument, Word, Adresa, Obrázek, Služba, Nový dokument, KoncovkaNový test rakety Precision Strike Missile se přiblížil limitu opuštěné smlouvy INF

Nový test rakety Precision Strike Missile se přiblížil limitu opuštěné smlouvy INF

** Společnost Lockheed Martin nedávno otestovala vyvíjenou raketu krátkého doletu Precision Strike Missile ** Její dolet podle všeho dosáhl, ne-li překročil hranici 500 kilometrů ** Tato hranice byla vytyčena pro balistické rakety a střely s plochou dráhou letu v americko-ruské smlouvě INF

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíRaketa