Google | Doména

Tip: Přes adresy .new rychle založíte nový dokument, tabulku i převedete obrázek do PDF

Doménová koncovka .new, kterou spravuje Google, slouží k rychlému přístupu  ke konkrétním akcím uvnitř služeb. Snadno tak na jedno kliknutí vytvoříte nový dokument, prezentaci či tabulku. Koncovku využívají i další služby, a tak se rychle dostanete třeba i do Wordu, na GitHub či Canvu, aniž byste museli chodit na hlavní stránku či si ukládat složitou dlouhou adresu.

Za dobu, co je doména volně k mání, ji přitom využily i konkurenční firmy, ne jen Google. Snadno se tak vytvoříte nový dokument ve Wordu, službě Zoho, přidáte novou grafiku v Canvě či si zobrazíte nové repozitáře na GitHubu. Seznam dostupných zkratek je obsáhlý, a pokud danou službu používáte, může se vám rychlý přístup ke konkrétní akci hodit.

Vybíráme několik užitečných zkratek:

Nechybí ani zkratky na služby Googlu:

Nebo ty od Microsoftu:

Seznam všech zkratek naleznete na webu whats.new

Jak si registrovat doménu s koncovkou .new?

Adresy s koncovkou .new jsou volně k zakoupení a lze je sehnat i skrze české registrátory, cena se ale pohybuje přibližně okolo 14 tisíc korun za rok. Už z tohoto vstupního poplatku je jasné, že není pro každého. Ostatně, Google sice přímo neřídí registrace, kontroluje ale její používání, a pokud někdo poruší pravidla, může o doménu přijít.

Pokud ale máte službu, do které chcete přivést uživatele skrze doménu .new, můžete tak bez problémů učinit. Kompletní podmínky a pravidla najdete na adrese get.new.

Váš názor Další článek: V Česku vzniká další síť doručovacích boxů. Nově je staví i DPD

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,