Překladač

Tip: překladač DeepL dokáže shrnout přeložený text, vytáhne z něj to nejpodstatnější

Když byl v srpnu roku 2017 představen překladač DeepL, uměl překládat mezi sedmi evropskými jazyky. V následujících letech postupně přidával další a v současné době jich zvládá již třicet. Přibyly i další funkce, jako je možnost vytvářet si vlastní slovníky nebo shrnutí textu pomocí umělé inteligence.

Nutno konstatovat, že souhrn textu je ve webové aplikaci docela „zašitý“. Za normálních okolností totiž tlačítko s popiskem Shrnout (v anglické lokalizaci Summarize) v jejím rozhraní neuvidíte. Zobrazí se až v okamžiku, kdy budete zpracovávat text delší než 800 znaků.

Tlačítko Shrnout Tlačítko Shrnout

Po klepnutí na tlačítko se zobrazí okno s výtahem toho nejpodstatnějšího. Pokud je souhrn delší, než aktuálně potřebujete, můžete tlačítkem Zkrátit požádat o jeho další zestručnění. Výsledný text pak lze pomocí tlačítka Kopírovat vložit do schránky a použít v další aplikaci.

Souhrn textu a tlačítko pro zkrácení Souhrn textu a tlačítko pro zkrácení

Snažili jsme se zjistit, od kdy je vlastně funkce shrnutí textu v DeepLu k dispozici. Bohužel na oficiálním blogu o ní není ani zmínka a stejně tak není zmíněna ani v seznamu funkcí, jimiž tento překladač oplývá. Každopádně ji můžete používat v bezplatné verzi a funguje i bez nutnosti přihlášení.

Diskuze (17) Další článek: Avast prodával údaje uživatelů a porušil GDPR. Od ÚOOÚ za to schytal rekordní pokutu

Témata článku: , , , , ,