Tipy | Návody | Smartphone

Tip na datový roaming za pár korun. Díky eSIM všechno vyřídíte online

V rámci EU můžeme volat a datovat jako doma. Stačí však vycestovat do Švýcarska a zejména data se mohou výrazně prodražit. Naštěstí existuje řešení.

Chytrý mobil bez internetu je poloviční. Zvláště na cestách. V EU máme data skoro jako doma, mimo EU ceny datového roamingu nepěkně rostou. Řešení je v zásadě dvojí: Po příletu do cizí země si koupíte předplacenou kartu s místním tarifem (bývají výhodnější než u nás).

Ještě snadnější život budete mít s mobilem, který podporuje integrovanou kartu eSIM, která nahrazuje tu plastovou uvnitř vašeho telefonu. V jednu chvíli může být aktivní jen jedna eSIM, při cestování mezi státy však můžete eSIM snadno přepínat, a tak vždy využívat výhodný lokální tarif. Zásadní problém spočívá v tom, že zatímco Dual SIM telefony jsou i ty nejlevnější, podpora eSIM zůstává doménou dražších modelů. Počítejte s tím, že s aktivací eSIM se vám druhá, fyzická SIM deaktivuje.

Jak na službu Airalo

Skvělou službou využívající právě předností eSIM je Airalo.com. Na webu můžete rovnou provést registraci (na e-mail, nebo pohodlněji přes účty Facebooku či Googlu) a stáhnout si mobilní aplikace pro iPhone nebo Android. Aplikace podporuje více než 190 zemí, a hlavně na vás bude mluvit z velké části česky.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Registrace do služby Airalo.

Postup pro instalaci eSIM.

Pravidla pro zacházení s primární SIM a eSIM od Airalo.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Mobilní Ryzen 7000 spatřen v akci. Má osm jader Zen 4 a grafiku RDNA 3

Témata článku: Facebook, Google, Internet, Android, iPhone, USA, Google Pay, VPN, Články z Computeru, Apple Pay, Evropská unie, Tipy, Návody, Smartphone, PayPal, Švýcarsko, Telefon, Roaming, Pár korun, Instalace, Tarif, Data, Dual Sim, Karta, Telefony s Androidem na Heureka.cz